Juhtkiri

Juhtkiri | Urmas Reinsalu ametist lahkumisele pole alternatiivi  (40)

Ohtuleht.ee, 21. jaanuar 2018, 20:24
 
Õhus on võimalus, et Eesti riik läheb sajandi juubelile vastu hoopis valitsuskriisiga. Ei jää üle muud kui nõus olla Urmas Sutropiga, et rahvast ühendama pidav riigi 100. sünnipäev on kahetsusväärselt kujunenud viha ja vaenu õhutamise tähtpäevaks.

Sõltumata sellest, kas pidada EKRE juhi kombel skandaali peasüüdlaseks presidenti, kes valis juubeliürituse lavastajaks teadlikult teatri NO99, või hoopis suud pruukinud justiitsministrit Urmas Reinsalu – kriis vajab lahendust.

Võiks ju küsida, kas andestamine käib ainult Tiit Ojasoo ja Reinsalu kohta või peaks see edaspidi laienema ka vastavasse kohtupraktikasse. Kuid Reinsalu vabandamise siiruse üle arutades tuleb pigem nõustuda sots Jaanus Marrandiga, kelle hinnangul Reinsalu ei solvanud oma kanakarja-jutuga sugugi kogemata. Tegu on samasuguse poliittehnoloogilise sammuga, kui oli Reinsalu katse tuua Maarjamäe memoriaali lammutamine järgmiste valimiste teemaks, et vastandumisega erakonna reitingut upitada.

Lühikese aja jooksul toimunud hümni ja Ojasoo-Reinsalu skandaalid peegeldavad üleüldist rahulolematust. Kui ühiskonnas ja võimuliidus on suured sisepinged, siis küllap oleks leitud muu ventiil, mille kaudu auru välja lasta.

Mis saab edasi? Reinsalu tagasiastumise korral on lootus valitsuse jätkamisele. Kui temast vabanemiseks läheb vaja umbusaldushääletust, on raske uskuda võimuliidu püsimajäämist, sest maha tuleb ta võtta koalitsiooni häälte abil. Kui aga Reinsalu vastu sõna võtnud sotsid ja keskerakondlased hakkavad oma sõnu sööma, tähendab see nende näo kaotamist.

Reinsalu ametissejäämise korral tuleb jääda ootama, kustkohast uus pauk tuleb. Ning jutt ei käi siinkohal aastapäeva ilutulestikust, vaid sisepingetest, mis surve all väljapääsu otsivad.  

40 KOMMENTAARI

r
Rehv 25. jaanuar 2018, 10:59
on omadele alati raha eraldanud või soodustusi teinud- meenutame kinnistu müüki Rõivase ajal omadele. Kas keegi uuris , ei kõik oli korras. Ja kas on uudiseid Kiili altkäemaksust nii pidevalt kui Savisaarest. seega kõik on vastavalt kellegi suvale.
e
Ettevõtja 23. jaanuar 2018, 20:44
Lp. Reinsalu ja Ojasoo. Kuigi Teil on olnud enesevalitsemisega probleeme, loodan, et tegite oma järeldused ja ma pakuksin mõlemale tööd sest selge pilguga inimesi on väga vähe.
Loe kõiki (40)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee