Eesti uudised

Anvelt: päästeameti ja PPA juhid peaksid ametis jätkama (11)

Toimetas Triinu Laan, 19. jaanuar 2018, 11:20
Foto: Stanislav Moshkov
Siseminister Andres Anvelt teeb nii politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaherile kui päästeameti peadirektor Kuno Tammearule ettepaneku oma ametis jätkata.

“Vaadates viimaste aastate tulemusi ja statistilisi näitajaid, saab öelda, et me elame turvalisemas Eestis kui kunagi varem. Nii Elmar Vaher kui Kuno Tammearu on suurte kogemustega inimesed ja neile tuleb pakkuda võimalust jätkata senist head tööd,” ütles siseminister.

Mõlemad peadirektorid on ametis alates 2013. aastast.

Samal teemal

Kuno Tammearu eestvedamisel koostati päästeameti strateegia aastani 2025, mille eesmärk on saavutada turvalisuses Põhjamaade tase. Selleks on päästeamet seadnud ka selged eesmärgid  ja mõõdikud.

Viimastel aastatel on oluliselt vähenenud tule- ja veeõnnetustes hukkunute arv, selles on suur roll päästeameti läbi viidud kampaaniatel ja päästjate kodukülastustel. Samuti on Tammearu jõuliselt seisnud päästjate töötingimuste eest – päästjate palk on aasta aastalt vähehaaval tõusnud. Samuti on päästeamet viimasel ajal hankinud uut päästetehnikat.

Elmar Vaheri juhtimisel on PPA-s majanduskulude ja personalikulude kokkuhoiu arvelt leitud võimalusi lisavajaduste katmiseks. Vaher on suutnud tagada politseinike palgatõusu ja muuta efektiivsemaks ameti kasutusel oleva kinnisvara ja ametisõidukite kasutamist, suunates ressursse sinna, kus parasjagu kõige rohkem vaja.

Viimaste aastate jooksul on Eestis järjepidevalt vähenenud nii kuritegevus kui liiklussurmad. See positiivne trend on ühiskonna arengute, politsei järjepideva töö ning kogukonna kaasamise koosmõju tulemus. Politsei on hakanud oluliselt rohkem tähelepanu pöörama näiteks lähisuhtevägivallale, rändeteemadele ja küberkuritegevusele ning on valmis paindlikult muutuvale keskkonnale reageerima.

Nii politsei- ja piirivalveameti kui päästeameti peadirektori nimetab siseministri ettepanekul ametisse valitsus, kuulates eelnevalt ära riigikogu õiguskomisjoni arvamuse. Mõlema peadirektori ametiaeg on viis aastat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee