Foto: Stanislav Moshkov
Toimetas Triinu Laan 19. jaanuar 2018 11:20
Siseminister Andres Anvelt teeb nii politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaherile kui päästeameti peadirektor Kuno Tammearule ettepaneku oma ametis jätkata.

“Vaadates viimaste aastate tulemusi ja statistilisi näitajaid, saab öelda, et me elame turvalisemas Eestis kui kunagi varem. Nii Elmar Vaher kui Kuno Tammearu on suurte kogemustega inimesed ja neile tuleb pakkuda võimalust jätkata senist head tööd,” ütles siseminister.

Mõlemad peadirektorid on ametis alates 2013. aastast.

Kuno Tammearu eestvedamisel koostati päästeameti strateegia aastani 2025, mille eesmärk on saavutada turvalisuses Põhjamaade tase. Selleks on päästeamet seadnud ka selged eesmärgid  ja mõõdikud.

Viimastel aastatel on oluliselt vähenenud tule- ja veeõnnetustes hukkunute arv, selles on suur roll päästeameti läbi viidud kampaaniatel ja päästjate kodukülastustel. Samuti on Tammearu jõuliselt seisnud päästjate töötingimuste eest – päästjate palk on aasta aastalt vähehaaval tõusnud. Samuti on päästeamet viimasel ajal hankinud uut päästetehnikat.

Elmar Vaheri juhtimisel on PPA-s majanduskulude ja personalikulude kokkuhoiu arvelt leitud võimalusi lisavajaduste katmiseks. Vaher on suutnud tagada politseinike palgatõusu ja muuta efektiivsemaks ameti kasutusel oleva kinnisvara ja ametisõidukite kasutamist, suunates ressursse sinna, kus parasjagu kõige rohkem vaja.

Viimaste aastate jooksul on Eestis järjepidevalt vähenenud nii kuritegevus kui liiklussurmad. See positiivne trend on ühiskonna arengute, politsei järjepideva töö ning kogukonna kaasamise koosmõju tulemus. Politsei on hakanud oluliselt rohkem tähelepanu pöörama näiteks lähisuhtevägivallale, rändeteemadele ja küberkuritegevusele ning on valmis paindlikult muutuvale keskkonnale reageerima.

Nii politsei- ja piirivalveameti kui päästeameti peadirektori nimetab siseministri ettepanekul ametisse valitsus, kuulates eelnevalt ära riigikogu õiguskomisjoni arvamuse. Mõlema peadirektori ametiaeg on viis aastat.

Samal teemal

Kommentaarid  (11)

n 20. jaanuar 2018 14:55
kapo juhti ametiaeg peaks ju ka sel aastal läbi saama. kas temal siis ei pikenegi?
ajuvaba riik 20. jaanuar 2018 10:24
narkosurmade poolest euroopas esimesed ja siis öelda, et kõik liigub paremuse poole, ei kõla just väga veenvalt. kui politsei nii hästi tööd teeb, siis kuidas see narkots nii vabalt tänavale jõuab? võibolla säästaks vähem politsei pealt ja saaks sama raha tagasi sellest, et narkomaanid vähem varastavad ja kiirabi neid vähem peab elustama?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS