Eesti uudised

Rakvere lihakombinaadis algab tähtajatu streik (101)

Toimetas Denes Kattago, 19. jaanuar 2018 10:55
Rakvere lihakombinaatFoto: Martin Ahven
Industriaal- ja metallitöötajate ametiühingute liit (IMTAL) saatis täna Rakvere lihakombinaadile streigiteate, mille järgi algab kombinaadi töötajate streik teisipäeval, 6. veebruaril kell 7.30 ja kestab tähtajatult.

Streigiga nõuavad kombinaadi töötajad tapamaja töötajate põhipalga tõstmist 16% võrra alates 1. veebruarist 2018 ja lisaks 16% põhipalga tõstmist 1. juulist 2018. Lisaks nõutakse, et tulemuspalga arvestamist ei muudeta.

Samal teemal

Ametiühingute keskliidu organisatsioonisekretäri Artjom Arhangelski sõnul on palgaläbirääkimised tööandjaga käinud alates möödunud aasta oktoobrist, kuid tulemust ei ole siiamaani saavutatud.

„Töötajad tegid läbirääkimiste käigus mitu kompromissettepanekut, millest tööandja keeldus. Samuti pole tööandja ühtegi omapoolset palgatõusu puudutavad ettepanekut teinud,“ sõnas Arhangelski lisades, et muutust ei toonud ka riikliku lepitaja läbirääkimistesse kaasamine.

„Kuna tööandja riikliku lepitaja poolt välja pakutud töötasude tõstmisega nõus ei olnud, lõppes lepitusmenetlus kokkulepet sõlmimata ning eriarvamuste protokolli vormistamisega, mis annab töötajatele seadusliku aluse korrektse streigi korraldamiseks,“ põhjendas Arhangelski.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee