Eesti uudised

Lihtsamate väärtegude menetlusaeg lüheneb viiele minutile

Toimetas Triinu Laan, 18. jaanuar 2018 13:02

24 KOMMENTAARI

ä
Ärbert/ 19. jaanuar 2018 11:46
Riigieelarve täitmiseks tuleb välja mõelda lihtsad ja odavad mehhanismid, mida uus regulatsioon ka sisaldab. Aga on veel arenguruumi. Nimelt -
kui kehtestada väärtegude ennetamise profülaktiline maks, siis ei pea riigiametnike kallist tööaega kulutama igasugu jamaga tegelemisele, vaid igaüks tasub oma võimalike patustamiste eest juba indulgentseerimise korras igakuise väärtegude ennetamise maksu ja on selleläbi korralikuks kodanikuks tunnistatud.
e
eeeee/ 18. jaanuar 2018 18:00
"katkine numbrituli" on reaalselt asi, mille eest on ette nähtud karistus?!
t
Teeline/ 18. jaanuar 2018 18:30
Jah, sa pead iga 5-6 km järel auto kinni pidama ja kontrollima, ega numbritule pirn pole läbi põlenud ja number ise lumega koos. Muidu on 20 € + 20 € hooletu.
n
Nad/ 18. jaanuar 2018 23:35
Vist mõtlevad, et kui number on porine vms. Mul tuttav peeti eraautoga (mendiautoga) kinni täna sellesama asja eest.
t
Tölpa/ 19. jaanuar 2018 04:42
See on ränk rikkumine lõuna maades, kus ööd pimedad. Koli põhjamaadesse, seal sõidavad veerand autosid sedasi, et ühtegi tagatuld ei põle, numbritulesid pole vähemalt pooltel olemaski.
s
19. jaanuar 2018 16:27
See, et selline paragrahv olemas on, ongi ikkagi peamiselt selleks, et vajadusel selliseid tüüpe karistada, kes sellele nõudele kuseksid pika kaarega. See ei tähenda, et politsei kogu aeg sellise rikkumise eest karistaks. Pigem ikka selle jaoks, et vajadusel rakendada sanktsiooni, kui juhtub juht olema mingi debi.. il. Pmst sama asi nagu põhjendamatult aeglase sõidu paragrahv. Teatavasti pole selle eest kedagi karistatud või kui siis vaid mõnda üksikut.
t
Tölpa/ 18. jaanuar 2018 17:23
Parkimine keelatud kohas???? Aga helistage mendi numbrile ja teatage valesti parkimisest, siis kuulete mis teie teatest arvatakse. Valesti parkijaid ei karistata juba ammugi ja tänu sellele on paljud ikka mega ülbeks läinud.
j
19. jaanuar 2018 16:23
Ja kui karistataks, siis on jälle probleem. Muide, parkimise osas teostab järelevalvet KOV, mitte politsei.
o
on/ 19. jaanuar 2018 22:31
jäänud meelde politsei peatumine kollase joone juures ja õiendas minu kallal kui mu masin oli üle kolme meetri joonest teisel pool ja ei seganud kedagi, vastupidiselt politseimasinale, mis takistas ristuvale teele sõitu...nende ülbusele pole mõõtu mu meelest ja parem hoia neist kõrvale, see mu soovitus on.
a
Asja tegelik mõte/ 18. jaanuar 2018 17:01
Politseisse on sattunud suur hulk andetuid ja poolkirjaoskamatuid tegelasi rakendusliku kõrgharidusega.
Nende koostatud menetlused kubisevad nii vigadest, alates õigekirjast kuni õiguslike fopaadeni ja vaidlustamisel kohtus need tühistatakse peaaegu alati.
Nüüd loodi kiire süsteem, milles on raske eksida, kuid niikuinii eksivad.
Samas on trahvisummad sellised, et kodanik ei viitsiks vaielda ja ei kaebaks lauslollusi edasi.
Nüüd lihtsalt viidi asi kvaliteedilt kvantiteedini, sest seda ülilihtsat menetlust saab teha ka arukas lapski.
Rohkem hakatakse kasseerima ja kõikvõimalike põhistamata leiutatud põhjuste alustel- lootuses, et rahvas enne maksab, kui kaebab kohtusse.
Väärteomenetluse kohtusse kaebamine on muide tasuta- teadmiseks teile.
v
villis/ 18. jaanuar 2018 15:42
riigi uus rahamasin, trahvid piisavalt väiksed, et rahvas julgeks rikkuda ning raha ära andes ei kobiseks liialt :D
m
Mida siin / 18. jaanuar 2018 16:57
julgeda. Tänase (või misiganes sajuse) ilmaga võib iga 2 km järel teha trahvi mitteloetava numbrimärgiga sõitmise eest. Iga 2- kildi järele miilitsat ehk ei leita aga suurema trassi äärde iga paarikümne km taha ikka hoogtöö korras mõned kiirmenetlejad saab kuu lõpus välja ajada.
n
19. jaanuar 2018 16:21
No kui selline sadu on, siis tõesti päris kiirelt kattub märk lumega ja siinkohal peabki politseinik iga olukorda eraldi vaatama. Ükski vähekenegi mõistuse juures politseinik ei hakka sellises olukorras trahve välja kirjutama, kuna see ei ole reaalne, et juht peab iga paari km tagant kontrollima, kas tal ikka number on loetav. Politseinik võib ju protokolli välja kirjutada, aga alati on õigus see ka vaidlustada. Antud olukorra puhul kohus kindlasti tühistaks selle.
j
Jne. jne.../ 18. jaanuar 2018 14:57
Aevastamine, selleks mitteettenähtud kohas - 17.50
Kõhutuule väljutamine ühistranspordis - 25.97
Anvelt`i pildile mittekummardamine - kogu vara konfiskeerimine
Punavalitsuse kritiseerimine - kohapeal mahalaskmine
u
Uudu / 18. jaanuar 2018 15:06
k
kätes rool, nii maanteel ma lendan../ 18. jaanuar 2018 14:53
kas kuskilt saab tutvuda mulle registrisse kirjutatud noomitustega? Eesti.ee? Politsei.ee? Kust saan näha kas ja kaua mul need liiklusrikkumised jõus on?
u
Urmas/ 18. jaanuar 2018 14:33
Ilma kehtiva ülevaatuseta tohib lähimasse autoremondifirmasse ja sealt koju sõita, samuti ülevaatuspunkti, kui autol ei ole ohtlikke vigu (rool ei toimi, pidurid ei tööta). Siis peab patrull kohapeal hakkama autot testima, kas rool toimib ja pidurid! Mind peatas mõni aasta tagasi patrull kinni ülevaatuseta sõidu eest, ma ütlesin, et sõidan kodule lähimasse remondifirmasse, kohapealse lihtmenetlusega nõus ei olnud ja kohtuvälisele menetlejale esitasin autoremondifirma arve, et samal päeval lasin masinat hooldada. Mingit trahvi kohtuväline menetleja ei määranud, sest ilma ülevaatuseta autoga, millel puuduvad ohtlikud vead võib omal jõul autoremondifirma ja kodu vahel kulgeda.

e
Ettevõtja/ 18. jaanuar 2018 14:29
Mootorrattaga sõitmine ilma kiivrita 40 eurot
Liikluskindlustuseta sõiduki juhtimine 80 eurot
Registreerimata sõiduki juhtimine 80 eurot
Tehnoülevaatuseta sõiduki juhtimine 80 eurot
Et, nagu saan viie minutiga karistuse kätte ja võin edasi sõita või?
m
mees/ 18. jaanuar 2018 14:32
jah ja siis ootab sind teine ment kuskil ja teeb uuesti trahvi ja selleks ajaks kui kodus oled on sul 200 euri maksta vaja
t
Tohoo Tonti / 18. jaanuar 2018 14:28
_kiiruse ületamine kuni 20 km/h _
Varem ei viitsinud patrull väikeste rikkumiste pärast bürokraatiaga tegeleda, nüüd saab asja konveiermeetodile häälestada. Saab rahvalt viimased sendid ka kätte, mis peale tavamaksude maksmist tasusse juhtuvad jääma.
j
jupats/ 18. jaanuar 2018 14:05
Kuidagi väga valesti on trahvi määrad kirjas,parkimine vales kohas ainult 20 eurot -see on mõnele nagu lumme lasta.Punase tule eiramine ainult 40 eurot ja samas ülevaatuseta sõitmine juba 80 eurot.Ei saa aru ,sest kui ülevaatuseta sõitmine on tavaliselt inimese poolt õigel ajal unustatud toiming ja ei tekita erilist ohtu siis punase fooritule eiraja tekitab teadlikult vahetu ohu.
a
Asi / 18. jaanuar 2018 14:17
pole enam lumme laskmises vaid riigikassa efektiivsemas täitmises. Kui enne oli norm 10 protokolli päevas siis nüüd tuleb kindlasti politseil teha vahetuses min 30 protokolli. Ja vahet pole palju maksad trahvi. Auto Ülevaatuseta sõit on sama hea kui joomasena autoroolis, liialt leebe trahv. Vähemasti võiks vähemalt kodaniku keegi teavitada, et ülevaatuse aeg lõpeb.
a
A.Tamm/ 18. jaanuar 2018 16:58
Ongi nii, Maanteeamet juba mõned aastad teavitab meilitsi läheneva ülevaatuse kuust, ei saa aru siinsetest miinuste lahmijatest, ostke endale auto siis näete. Ega teil bussi ülevaatuste aegu ei teata.
o
on/ 19. jaanuar 2018 22:49
mitte mõned aastad vaid eelmisest alates ja ei tea kust võtavad veel, et arstitõend lõppes ja saatsid 5 kirja kokku aga alles 4.kirjas teatasid, et vaja viia tõend kuhugi mammakülla vms. no ma ei hakka ikka alevikust kuhugi külla seda tõendit viima, kas nad ise teavadki kus see asutus on...kannan tõendit kaasas kuni juunini ja siis saan uued kaaned, sest vanad sinnani kehtivad...eks maanteeametis pea ka sekretärid palga välja teenima ja seepärast käivadki närvidele oma kirjadega, peale tahetakse veel mingit suhtluskommentaari kas nende tööle hinnangu andmist vms.