Eesti uudised

ESIMENE UUE AJA ARMEEJUHT: valitsus kinnitas kindral Heremi kaitseväe juhatajaks (15)

Toimetas Denes Kattago, 18. jaanuar 2018 12:39
MARTIN HEREM Foto: Teet Malsroos
Vastavalt seadusele kinnitas valitsus täna kaitseministri ettepaneku määrata alates selle aasta 5. detsembrist uueks kaitseväe juhatajaks brigaadikindral Martin Herem.

"Valitsus kiitis täna heaks brigaadikindral Martin Heremi nimetamise kaitseväe juhtajaks," ütles peaminister Jüri Ratas pärast valitsuse istungit antud pressikonverentsil.

Kaitseminister Jüri Luige hinnangul on brigaadikindral Heremil olemas oskused ja isikuomadused, et olla parim kandidaat järgmiseks kaitseväe juhatajaks.

"Martin Herem on kaasaegne Eesti ohvitser – ta on sõjaliselt kompetentne, tunneb  läbinisti ajateenistuse ning mobilisatsioonisüsteemi ning on pikaajalise karjääri jooksul tõestanud oma suutlikkust reservarmee mudelil põhinevat riigikaitsesüsteemi sisukalt edasi arendada," lausus Luik.

Kaitseministri sõnul on Heremil tipptasemel liidriomadused, autoriteetne positsioon kaitseväelaste seas ning head koostöösuhted teiste asutustega.

Brigaadikindral Herem võttis kaitseministri ettepaneku vastu ning on valmis kandma täielikult selle ametiga kaasnevat vastutust ja koormust.

Samal teemal

„Kaitsevägi on viimastel aastatel teinud oma arengus suure hüppe ning on isegi veidi kõhe tunne astuda neisse „suurtesse saabastesse“, mille on oma teenistusega ette andnud tänane kaitseväe juhataja kindral Riho Terras,“ lausus Herem.

44aastane Herem alustas teenistust Eesti kaitseväes 1992. aastal ja on praegu kaitseväe peastaabi ülem. Varem on ta teeninud kaitseväe ühendatud õppeasutuste (KÜÕA) ja kirde kaitseringkonna ülemana ning Tapa väljaõppekeskuse staabiülemana.

Lisaks töötamisele erinevatel juhtivatel ametikohtadel KÜÕAs, Kuperjanovi üksik-jalaväepataljonis ja Tartu üksik-jalaväepataljonis, on ta osalenud välisoperatsioonil Iraagis ning kuulub kaitseliidu taasasutajate hulka.