Maailm

Malmö politseijaoskonna juures kärgatas tugev plahvatus (23)

Ohtuleht.ee, 18. jaanuar 2018 00:16
Malmös on viimastel aastatel toimunud mitmeid plahvatusi. Pilt on tehtud politseijaoskonna juures, mis sai kahjustada 29. detsembril toimunud plahvatuses.Foto: AFP/Scanpix
Rootsis Malmös kärgatas kolmapäeva õhtul Rosengårdi politseijaoskonna ees tugev plahvatus, mis viis piirkonna sulgemiseni. Kohaliku meedia andmetel tekitas plahvatuse käsigranaat.

Politsei pressiesindaja Anna Goransson ütles ajalehele Aftonbladet, et õnneks ei vigastanud plahvatus ühtegi inimest, kuid kahjustada said mitmed autod.

Aftonbladeti andmetel kahtlustatakse rünnakus kahte inimest. Intsident leidis aset kell üheksa paiku kohaliku aja järgi. Politsei on kõrgendatud valmisolekus ning patrullib erinevates linnaosades.

Malmös on viimastel aastatel toimunud hulgaliselt plahvatusi. Jaanuari alguses sai Vårby Gårdi metroopeatuses surma 60-aastane mees, kes võttis maast üles käsigranaadi, pidades seda mänguasjaks. Politsei terrorismi ei kahtlustanud. Paljud Rootsis leitud ebaseaduslikud käsigranaadid on pärit endise Jugoslaavia maadest.

Samal teemal

14.02.2017
"Radari" reportaaž Rootsist: Kas pagulased on hävitamas Rootsi heaoluühiskonda?
13.01.2017
Rootsi siseminister nõuab Malmös karmimaid karistusi ja rohkem politseinikke
11.01.2017
Bild: Rootsi politsei kaotas Malmös kontrolli
03.00.2017
VIDEO | Malmö linnaväljak nägi aastavahetusel välja kui lahinguväli