Saatejuht Stephen Colbert'i reklaam nominatsioonidega, milles just tema võiks võitja olla.Foto: @StephenAtHome / Twitter
Toimetas Greete Kõrvits 17. jaanuar 2018 23:05
USA saatejuhid nagu Stephen Colbert, Jimmy Fallon, Trevor Noah ja teised on üksteisega sõbralikus võistluses. Kes neist saab president Trumpilt kätte Võltsuudiste auhinna? Kas üritus üldse toimub?

Rahvasuus hüüdnime Fakey'd (Fake - võlts, ingl. k) saanud ürituse kohta pole just palju teada. President kuulutas selle välja 3. jaanuaril, lubades välja kuulutada „aasta kõige ebaausama ja korrumpeerunud meedia auhinnad“. See pidi esialgu aset leidma 8. jaanuaril, Washingtoni aja järgi kell viis õhtul.

7. jaanuaril kuulutas kuulutas ta, et lükkab ürituse siiski 17. jaanuari peale, lubades „luuseritele“ Võltsuudiste auhindu (Fake News Awards ingl. k.) kallutatuse ja kehva reporteritöö eest.

Toimumisaja muutuse põhjuseks oli presidendi sõnul ürituse suur tähtsus ning huvi selle vastu. Täna pole president siiski Twitteris sündmuse teemal veel säutsunud. Independent vahendab, et Valge Maja pressisekretärgi pole kindel, kas üritus ikka aset leiab. Sarah Huckabee Sanders ütles ajakirjanikele, et tegemist on võimaliku sündmusega, kuid ei täpsustanud midagi auhinnajagamise aja või toimumiskoha kohta.

Paljud saatejuhid on aga väga lootusrikkad, et nemadki presidendilt mõne auhinna saavad. Koomik Stephen Colbert, kes veab omanimelist jutusaadet, üüris Times Square'il tohutu reklaampinna, lootuses olla üks peavõitjatest. Colbert pakkus välja ka kategooriad, milles ta võiks kandideerida, nagu „kõige võltsim ebaausus“, „suurepärane tulemus George Sorose ideede korrutamisel“ ja „kõige väiksem nupp“ (vihje Trumpi ähvardusele, et tema tuumanupp on Kim Jong-uni omast suurem).

LA Times kirjutab, et mõned vabariiklastest poliitikud nagu senaatorid John McCain ja Jeff Flake ei pea asja aga sugugi naljakaks. Oma sõnavõttudes hoiatavad nad presidenti ohtliku retoorika ja ajakirjanduse suukorvistamise eest. Kas üritus aga üldse toimub, selgub õige pea.