Eesti Vabariigi 100. juubel

GALERII | Eesti saab juubeliks 100 kunstisündmust, mille näitustest saab osa nii USAs kui Moostes (4)

Toimetas Helen Pentsa, 17. jaanuar 2018 18:43
Foto: Teet Malsroos
Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks toimub ligi 100 kõrgetasemelist kunstisündmust, mis tutvustavad kodumaiste kunstnike loomingut Eestis ja välismaal. Peale kureeritud EV100 kunstiprogrammi saab juubeliaastal ühineda mitme kunstiteemalise algatuse ning kingitusega.

„Kunstikeel on üks paljudest viisidest, kuidas kõnetada inimesi siin ja mujal maailmas ning haarata kõik Eesti 100. sünnipäeva tähistamisse,“ sõnas Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa. „EV100 kureeritud kunstiprogramm on aga üks osa mitmest Eesti juubelile pühendatud kunstivaldkonna üritusest ning kingitusest, millest tasub juubeliaastal kindlasti osa saada,“ lisas Rohumaa.

Samal teemal

„Kunstiprogrammi on valitud Eesti 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud suurnäitused Ameerika Ühendriikides ja Jaapanis ning Itaalias ja mujal Euroopas, kuid üritused jõuavad ka Virtsu, Valka, Moostesse, Sillamäele ja teistesse Eesti paikadesse,“ selgitas EV100 kunstiprogrammi koordinaator Kadi Kesküla. Kodumaise kunstiloomingu laia haaret sümboliseerib eriline teatepulk, mis hakkab rändama mööda EV100 eri kunstiprojekte.

Esimesed EV100 kunstiprogrammi kuuluvad projektid said alguse 2017. aasta aprillis, programm kestab kuni 2019. aasta kevadeni. Praegu saab Itaalia pealinnas Roomas külastada Konrad Mägi tööde väljapanekut ning lõpusirgel on ettevalmistused Michel Sittowi näituse avamiseks Washingtonis Ameerika Ühendriikides. 18. jaanuaril avatakse Tartu Kunstimuuseumis koduteemaline näitus ning peagi saab külastada mitut rändnäitust ja kunstiprojekti Eesti väikemuuseumides: Maarin Ektermanni koostööprojekt „Kunstnikud kogudes“, Raul Oreškini korternäitused viieteistkümnes Eesti väikeasulas ja Asuurkeraamika reisiv keraamikaahi Eesti eri linnades.

Vaata galeriid programmi avaürituselt Kumus!

Samal teemal

21.08.2018
Michel Sittowi näituse kokkupakkimisel ja kojusaatmisel lasub turvakaalutluste tõttu suur saladusloor
25.07.2018
Eero Epner: „Vaidleksin vastu, et Konrad Mägi on müüt ja temaga ei ole võimalik vaielda."
23.07.2018
GALERII | „Teame, et Konrad Mägi on midagi erilist, aga ikka on tore, kui ka keegi mujalt seda märkab.”
07.05.2018
GALERII | Kumus avati Michel Sittowi esimene isikunäitus