Krimi

Naine ja laps said tulekahjus kannatada, lapsed aeti jäält ära 

Toimetas Denes Kattago, 17. jaanuar 2018, 09:43
Jäätunud järvedFoto: Robin Roots
Päästeameti Lääne päästekeskuse teatel jätkuvad nii külmad ja tuulised ilmad, kui ka tahmapõlengud. Sellega seoses palutakse kontrollida oma küttesüsteeme! Kui ise ei oska, kutsugi kindlasti asja vaatama korstnapühkija.

Veel palutakse tähelepanu pöörata kodusele elektriohutusele. Viimasel ajal on mitmeid tuleõnnetusi, mis tõenäoliselt on saanud alguse elektririkkest. Ei tasu koormata üle oma kodust elektrisüsteemi, lülitades sisse mitmeid elektriradiaatoreid, -puhureid. Kahtluse korral, et juhtmetega ei pruugi kõik korras olla, on vananenud või kuskilt katkti, kutsuge spetsialist asja vaatama.

Raplamaa

16. jaanuaril kell 9.10 teatati häirekeskusele tulekahjust Kohila vallas Urge külas. Teataja sõnul põles puidust elumaja. Päästjate saabudes põles majas laetala ja vahelagi. Tulekahju kustutati kell 10. Majas viibinud lapse ning vanema naise viis kiirabi tervise kontrolliks haiglasse. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada laelambist. 

Läänemaa

16. jaanuaril kell 13.54 andis tähelepanelik inimene häirekeskusele teada, et Haapsalus olid viis last Väikese viigi jää peal. Kõne ajal lapsed küll tulid jää pealt ära, kuid jätkasid mängu selle ääres. Päästjad rääkisid lastega jääohutusest.

Järvamaa

16. jaanuaril kell 21.40 sai häirekeskus teate korstna põlengust Paide linnas Roosna-Allikul Ristiku tänaval. Tulekahju oli päästjate saabumise ajaks kustunud, üle kontrolliti küttesüsteem, edasist ohtu ei tuvastatud.

16. jaanuaril kell 8.38 teatati häirekeskusele tahmapõlengust Türi vallas Meossaare külas. Teataja sõnul tuli korstnast paksu suitsu ning küttesüsteemis oli kuulda tugevat mühinat. Tulekahju kustus ise, päästjad kontrollisid edasise tule leviku võimalust, vahetut ohtu ei tuvastatud. Selgus, et antud majapidamises polnud juba väga ammu korstnapühkija käinud ja süsteemid olid puhastamata. Vältimaks edasist tuleõnnetuse võimalust keelati kütmine korstnapühkija tulekuni. Suitsuandur leiti riiuli pealt. Päästjad sättisid selle töökorda ning kinnitasid õigesse kohta lakke.

Pärnumaa

16. jaanuaril kell 18.26 sai häirekeskus teate tulekahjust Pärnus Riia maanteel spordiasutuses. Häire tuli automaatse tulekahjusignalisatsiooni kaudu. Päästjate saabudes levis esimese korruse riietusruumides ning koridoris suits. Päästjad evakueerisid inimesed esimeselt korruselt ning otsisid tulekollet termokaameraga, kuid seda ei leitud. Tõenäoliselt võis tegemist olla elektrilühisega.

Saaremaa 

16. jaanuaril kella 17 paiku käisid päästjad Saaremaa vallas Pihtla külas, kus sõiduteele oli kukkunud puu. Puu eemaldati. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee