Soome politsei pärast eelmise aasta augustis toime pandud terrorirünnakut TurusFoto: AFP/Scanpix
Toimetas Piret Kütt 17. jaanuar 2018 09:35
Soome riikliku julgeoleku ja vastuluureametkonna Supo juht Antti Pelttari ütles, et terrorismiolukord riigis on kiires tempos keerukaks muutunud.

Pelttari sõnul on asjaolu mõjuteguriteks olnud olukord Süürias ja Iraagis ning radikaliseerumise areng väljaspool nimetatud riike, kirjutab Daily Finland.

Pelttari, kes kõneles Rootsi kaitsekonverentsil, ütles, et Põhjamaade koostöö on terrorismivastases võitluses väga tähtis, sest niinimetatud sihtrühmad liiguvad ühest riigist teise. 

Supo juht pidas ka äärmiselt murettekitavaks asjaolu, et paljud riigist lahkunud äärmuslased olid radikaliseerunud Soomes viibides.

Möödunud aasta suvel teatas Pelttari, et Soomes elab 350 potentsiaalset terroristi.

Samal teemal

Kommentaarid  (27)

17. jaanuar 2018 21:21
nojah,mitte just kaua aega tagasi lasti 50-nel tuhandel muril vabalt üle piiri soome marssida,10 tuhat neist on juba ametlikult asüüli saanud,tuhanded ei-vastuse omanikud aga redutavad üle kogu soome krt teab kus peidus.ise tekitate omale probleeme,hõimuvelled,õigemini küll teie valitsevad poliitikud.
jätke nüüd 17. jaanuar 2018 13:40
see on "üksikprobleem" irw, meil sellist asja küll ei ole... Mida see lihtsameelne Anvelt selle uudise peale teeb, ikka kõik korras ja ninnu-nännu?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS