Eesti uudised

Politsei palub abi kotivaraste tabamisel: Tartus tõukas tumedas jopes võõras mees pikali eaka naise (8)

Toimetas Annika Erg, 16. jaanuar 2018, 22:10
Maja AnnelinnasFoto: ALDO LUUD
Politsei kutsub tartlasi üles ettevaatlikkusele ja palub seejuures inimeste kaasabi kotivaraste tabamisel.

Kahel järjestikkusel päeval on Tartus Annelinnas oma käekotist ja isiklikest esemetest, dokumentidest ning rahast ilma jäänud kaks eakat naist. „Nimelt teatati täna kella 16.30 ajal häirekeskusele, et Tartus Kaunase puiesteel tõukas tumedas jopes võõras mees pikali eaka naise ning võttis temalt ära käekoti. Naiselt õlakoti kätte saanuna jooksis võõras mees Annelinna kortermajade vahele ning kadus teatajal silmist. Tähelepanelikult inimeselt isikukirjelduse ja kurikaela liikumissuuna saanud korrakaitsjad kammisid mitmeid kordi küll piirkonna läbi, ent meest seni tabada ei ole veel õnnestunud. Samal ajal võtsid meedikud sündmuskohalt kaasa viga saanud naise ning viisid ta tervisekontrolliks haiglasse,“ kirjeldas Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk.

„Hättasattununa on igaljuhul õige kõvahäälselt appi karjuda, abi saamiseks ümberkaudsete inimeste poole pöörduda ning esimesel võimalusel politseile juhtunust teada anda. Suureks abiks korrakaitsjatele on seegi, kui meelde jäetakse võimalikult täpne kurikaela isikukirjeldus, tema liikumissuund ja muud tähelepanu väärivad tunnused,“ lisas operatiivjuht.

Tema kinnitusel teeb politsei praegu kõik endast oleneva, et kohalike turvatunde kõikuma löönud juhtumid pulkadeks harutada ning võimalikult kiiresti kurjategijad tabada. „Selle tarvis on piirkonnas liikuvatele patrullidele edastatud võimalikult üksikasjalik mõlema juhtumi info ja kurjategijate isikukirjeldus,“ selgitas Virk.

Lisaks politseilistele tegevustele palub politsei kaasabi ka kohalikelt. Kui kellelgi on infot, mis võimaldaks kuriteo toimepanijad kindlaks teha või omavad muud uurimisele kaasaaitavat teavet, palutakse sellest teada anda politsei infotelefonil 612 3000 või louna.vihje@politsei.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee