Eesti uudised

Feministeerium valis hääletuseta 2018. aasta aasta šovinistiks Urmas Reinsalu (51)

Toimetas Gerly Mägi, 16. jaanuar 2018 15:26
Urmas ReinsaluFoto: Teet Malsroos
"Erandkorras ja ilma hääletusprotseduurita otsustasime käesoleva aasta šovinisti auhinna anda üle juba 16. jaanuaril, sest peame ebatõenäoliseks, et keegi aasta jooksul sellist taset ületada suudaks," kirjutab Feministeerium oma veebilehel. "Auhind läheb Eesti vabariigi justiitsminister Urmas Reinsalule, kes on leidnud uudse, lugupidava viisi, kuidas oma kodanikega suhelda!"

"Urmas Reinsalule ei meeldinud see, et feministid tegid presidendile pöördumise, kus taunisid Tiit Ojasoo kaasamist Eesti vabariigi 100. aastapäeva vastuvõtu kultuuriprogrammi korraldamisse. Ja selle asemel, et seda kuidagi konstruktiivselt väljendada, hakkas minister verbaaloksele. Tema arvamuslugulugedes jääb mulje, nagu keegi oleks kabinetis röökivat justiitsministrit salaja lindistanud. Aga ei, tundub, et ta pani täitsa ise oma mõtted kirja ja saatis teksti e-postiga ajalehe toimetusse.

Samal teemal

Justiitsminister sõimab pöördumisele allakirjutanud inimesi kanakarjakskullakesteks, kes oma hüsteeria ja kiljumisega solgivad vabariigi aastapäeva ja Ojasoo elu ära(!) ning kahetseb, et ta Ojasoo juhtumit kunagi kommenteerides naistevastase vägivalla hukka mõistis. (Neile, kes ei tea, siis justiitsminister on Eesti Vabariigis see valitsuse liige, kes naistevastase vägivalla tõkestamise eest vastutab.)

On ütlemata kurb, et feministid vabariigi aastapäeva ja Ojasoo elu ära on solkinud. Väga kurb. On kurb, et kanakari kambakat teeb ja hüsteeritseb. Et turvakaamerad jäädvustasid Ojasood, kui ta naist käte ja jalgadega peksis. Et kanakarja kullakesed kiljuma hakkasid, et miks selline inimene vabariigi aastapäeva kultuuriprogrammi korraldab (sest korraldamata jätmine on ju topeltkaristus!). Et minister kunagi ekslikult taunis naistevastast vägivalda, sest tegelikult ei ole seal midagi taunimisväärset. Jne. Väga kurb. Kurb.

Aasta šovinisti auhinnaks on ainulaadne kollaaž, mille saadame e-postiga justiitsministrile, kes saab selle värviprinteriga välja printida ja ära raamida."

Samal teemal

16.10.2018
Sotsid: koos Reinsaluga pole valitsuses võimalik edasi minna
28.00.2018
Liisa Pakosta Ojasoo juhtumi valguses: skandaal läbi, ohvritele ei läinud midagi paremaks. Kuidas edasi?
23.00.2018
NAISSOTSID REINSALU KANGUTAMISEST: EKREga ei ole võimalik ühes paadis olla, kuid ka valitsuskriisi pole vaja
19.00.2018
GALERII | Tuletame meelde, kes on varem aasta šovinisti tiitlile kandideerinud