Eesti uudised

Uus maksusüsteem paneb maksuameti teavitussõnumeid saatma (23)

Eesti Päevaleht, 16. jaanuar 2018 07:36
MAKSU- JA TOLLIAMETFoto: TEET MALSROOS
Maksuamet on jõudnud nii kaugele, et veebruaris peaks käivituma uus süsteem: inimesed, kellel on oht 2019. aastal tulumaksu juurde maksta, hakkavad saama maksuametilt iga kuu selle kohta teavitusi ja soovitusi, mida edasi teha.  

Maksu- ja tolliameti maksude osakonna juhi Evelyn Liivamäe sõnul on maksuameti veebilehel ka praegu võimalik tööandjate lõikes näha koondandmeid, kui palju igaüks neist on inimese pealt makse maksnud.

„„Minu sissetulekute” alt hakkame näitama mitte ainult infot tööandjate lõikes, vaid üle kõikide tööandjate kokku, kui palju isiku aastatulu meie andmetel hetkel on,” selgitas Liivamägi.

Selliseid inimesi – kelle telefoninumber või meiliaadress on teada – hakkab maksuamet teavitama, kui töötajal on maksuvaba tulu kasutatud rohkem, kui aasta peale mingil hetkel oleks tohtinud.

Kui tulu on läinud juba nii suureks, et võib eeldada, et pärast maksudeklaratsiooni esitamist tuleb hakata maksu juurde maksma, on töötajal võimalik minna tööandja juurde ja maksuvaba tulu kasutamise avaldus tagasi võtta. 

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes

Samal teemal

13.02.2018
Maksuamet: e-maksuametist ja e-tollist näeb maksuvaba tulu kasutamist
19.01.2018
Tallinn tutvustab inimestele uut maksukorda, kuid see ei huvita kedagi
18.01.2018
VIDEO | Mida tasub teada 2017. aasta tulude deklareerimisest?
10.01.2018
Juhtkiri | Võitlus ümbrikupalgaga kui kure püüdmine kirvega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee