Eesti uudised

Noor politseinik mõrvati julmalt 

Kaia OTTI , 29. oktoober 1999, 00:00
LEIN: Maksim Karpov hukkus teenistusülesannete täitmisel.  Albert Truuväärt
Eile öösel peatas politseipatrull Männikul kahtlust äratanud takso. "Maksim läks auto juurde, siis märkasin, kuidas avatud autoaknast sirutus relvaga käsi. Lask. Auto sööstis kohalt. Ma jõudsin sellele ainult järele tulistada," räägib hukkunud politseiniku Maksim Karpovi paarimees.

Eile öösel kell 2.50 mõrvati Suvila ja Toome puiestee ristmikul Lõuna politseiosakonna nooreminspektor Maksim Karpov, 24. Kurjategija tulistas auto kõrvale astunud politseinikule avatud autoaknast kuuli pähe.

Püstoliga käsi

Maksim Karpovile, 24, ja tema paarimehele tundus tänaval vingerdav Ford Scorpio kahtlane. Peatumismärguande peale jäi tumesinine K- Takso plafooniga sõiduk seisma täpselt ristmiku keskel. Maksim Karpov läks selle juurde ja kohe kõlas ka lask. Auto kihutas minema. Patrullautost välja hüpanud Karpovi paarimees jõudis põgeneva auto suunas teha mitu lasku, kuid tapjaid see ei peatanud.

"Ta oli hea ja tubli politseinik," iseloomustas Karpovit Lõuna politseiosakonna ülemkomissar Raivo Küüt. Karpov jõudis pärast Paikuse politseikooli lõpetamist 1997. aastal Lõuna politsei korrakaitsetalituses töötada poolteist aastat. Lõuna politsei juhtivinspektor Meelis Rattas: "Maksim oli hea sõber, sai väga hästi läbi nii eesti kui vene keelt rääkivate kolleegidega."

"Laskjatel oli ükskõik, kes nende ette satub," arvavad kolleegid julmast mõrvast.

Viis lasku

"Algul tulistati kaks korda. Mõni sekund vaikust ja siis kõlas veel kolm lasku. Keegi karjus vene keeles. Paari minuti pärast sõitsid kohale politseiautod ja reanimobiil," räägivad Rain,15, ja tema juures koolivaheaega veetev sõber Aivo, 15. Nad mängisid eile öösel kella 3 ajal Suvila ja Toome puiestee nurgamajas arvutimängu.

Poisid jooksid politseiautosid tulvil tänavale. "Algul ei saanud aru, mis toimub. Keset ristmikku oli verd. Kiirabiautos püüti elustada politseimundris meest," kirjeldavad Rain ja Aivo öiseid sündmusi.

Naabermaja perenaine tegeles kella 3 ajal öösel beebiga. "Arvasin algul, et ristmikul oli õnnetus. Mingid plaksud käisid, ma ei osanud arvatagi, et tulistatakse." Teine naabrimees tormas majast välja koera meeletu haukumise peale. "Kostus kaks lasku. Koer jäi vait. Kartsin, et teda lasti," meenutab ta.

Taksojuht kadunud

Kakskümmend minutit pärast mõrva leiti takso kilomeetri kauguselt, Kalda ja Metsaveere nurgalt raba äärde peidetuna. Politseikoer võttis korraks üles kurjategijate jäljed, kuid kaotas need rabas. Kell 9 hommikul läksid politseinikud piirivalvekopteriga otsinguile. Raba kohal tiireldi kaks tundi. Keskpäeval saatis piirivalve politseile appi veel viis jäljekoera. Sellest ei olnud abi.

Auto, mille kurjategija(d) olid jätnud, uuriti põhjalikult läbi. Üks Karpovi paarimehe tulistatud kuulidest oli tabanud auto pagasiluuki.

"Esialgu pole teada, kui palju inimesi Scorpios istus," ütleb Tallinna politsei pressiesindaja.

Tumesinine Ford Scorpio kuulub 50aastasele eesti mehele, kes teenib K-Taksos. Mees läks kolmapäeva päeval tööle, kuid polnud eile õhtuks tagasi tulnud. Politsei andmetel pole taksojuhil kuritegelikku tausta.

K-Takso pole politseile oma töötaja ega auto kadumisest teatanud.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee