Maailm

PUSSITAMINE PERMI KOOLIS: poiste tüli või ikkagi ettekavatsetud rünnak? (5)

Aadu Hiietamm, 15. jaanuar 2018, 18:00
Permi 127. kool, kus toimus pussitamine. Foto: Reuters/Scanpix
Venemaal Permis toimus esmaspäeva hommikul 127. koolis pussitamine, kohalike meedikute sõnul sai vigastada vähemalt 15 inimest. 

Ametliku versiooni järgi klaarisid arveid kaks nugadega relvastatud noormeest, kellest üks oli kooli praegune ja teine endine õpilane. Neid püüdsid takistada õpetaja ja õpilased ning said samuti vigastada. Haiglasse toimetati 12 inimest, nendest kolme (kaks noameest ja õpetaja) vigastused on rasked. 

Teise versiooni järgi ei rünnanud nugadega noormehed teineteist, vaid olid kaasosalised ning soovisid kätte maksta õpetaja Natalja Šagulinale, kes nende arvates oli ühe noormehe koolist välja viskamise taga. 

Permi 127. kool, kus toimus pussitamine.Foto: Reuters/Scanpix

Samal teemal

Permi meedia andmetel sisenesid kooli endine õpilane Lev ja praegune õpilane Aleksandr, kes mõlemad on 16aastased. Nad astusid ruumi, kus Natalja Šagulina andis neljanda klassi õpilastele tundi. Sissetungijad läksid õpetaja juurde ja üks nendest lõi õpetajale noa kaela. Seejärel hakkasid nad noaga lööma ka klassis olnud õpilasi. Ühel hetkel keerasid Lev ja Aleksandr aga tülli ja hakkasid teineteist pussitama.

Kohaliku meedia väitel oli kooli endine õpilane Lev arvel psühhoneuroloogiadispanseris. Nii tema kui ka Aleksandr huvitusid koolivägivallast ning vaimustusid sotsiaalvõrgustikes tehtud sissekannetes  Eric Harrisest (18) ja Dylan Kleboldist (17), kes 20. aprillil 1999 tapsid USAs Texase osariigis Littletonis Columbine High Schoolis 12 õpilast ja ühe õpetaja ning vigastasid 24 inimest, misjärel võtsid ka endalt elu. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee