Eesti uudised

Ratas arutas Rasmusseniga kaitsekoostööd ja digiarengut (5)

Toimetas Maria Rozbaum, 15. jaanuar 2018, 12:15
Foto: Raul Mee / Valitsuse kommunikatsioonibüroo
Peaminister Jüri Ratas ja Taani valitsusjuht Lars Løkke Rasmussen keskendusid tänasel kohtumisel kaitsekoostööle, julgeolekuolukorrale ning Eesti ja Taani digiühiskondade arengule.

Samal teemal


Euroopa Komisjon on avaliku ja erasektori koondarvestuses hinnanud Taani digitaalselt kõige arenenumaks riigiks Euroopa Liidus, Eesti on üheksandal kohal.

"Ilmselgelt on nii taanlastel kui ka eestlastel digigeen," ütles Ratas ning lisas, et Eestit ja Taanit ühendavad elutähtsad teenused näiteks panganduses, telekommunikatsioonis ja energeetikas. "Samas ümbritsevad meid ka uued julgeolekuriskid. See tähendab, et peame tegema rohkem koostööd küberjulgeolekus, võitluses hübriidohtudega ning tugevdama strateegilist kommunikatsiooni väärinfo kummutamiseks," ütles Ratas.
Digikoostöö tihendamise võimalusena pakkus Ratas Taani kolleegile välja tihedamat riiklike andmevahetusplatvormide koostööd nagu Eestil ja Soomel on juba töös.

Eile Tapal NATO lahingugrupi ja sellega eelmisel nädalal liitunud Taani kontingendiga kohtunud peaministrid arutasid tänasel kohtumisel ka juulis toimuva NATO tippkohtumise teemasid ning kuidas liitlased vajadusel üksteisele appi tulevad. Ratase sõnul on liitlaste suurendatud kohalolek muutnud tugevamaks kogu NATO julgeoleku. 

Peaministrid arutasid ka Eesti ja Taani suhteid 

Jutuks võeti ka Euroopa Liidu tulevikku ning olukorda Ukrainas, mis mõjutab jätkuvalt Eesti, Taani ja ülejäänud Euroopa Liidu suhteid Venemaaga. Peaministrid kinnitasid, et Venemaaga suhete paranemise ja sanktsioonide lõpetamise tingimuseks on Minski lepete täitmine ehk rahu ning Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse austamine.

Eesti ja Taani suhted on peaministrite hinnangul head ja töised ning neile lisab lähiajal pidulikkust Eesti 100. ja Taani lipu 800. sünnipäeva tähistamine. "Järgmisel aastal täitub 800 aastat Tallinna all toimunud lahingust, millega on seotud Taani lipu Dannebrogi sünnilegend. Olen kindel, et saame neid kahte väärikat sündmust – Eesti 100 ja Dannebrog 800 – üheskoos tähistada," ütles Ratas.

5 KOMMENTAARI

k
kolla 16. jaanuar 2018, 01:08
Piltidelt paistab,et hullemad kui purupurjus Jeltsin.
k
Kanaema 15. jaanuar 2018, 21:45
Päris naljakas on vaadata, kuidas Jüri kogu aeg nokib, kui millestki räägib- ikkagi Edgari huumorikooli kasvandik! Eks need välismaa poliitikud seda põhiliselt vaaatamas käivadki- pärast on hea kodus rääkida ja nalja on kui palju.
Loe kõiki (5)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee