InternetFoto: ARNO SAAR
Toimetas Silja Ratt 15. jaanuar 2018 08:02
Koolide digitaristu kaasajastamise programm on jõudnud 53 Eesti koolini, 2018. aastal on plaanis kaabeldada ning Wi-Fi tugijaamade jm vajalike seadmetega varustada veel sadakond üldhariduskooli. Programmi esimene etapp saab läbi 2018. aastaga ning läheb maksma 5 miljonit eurot.

Üldhariduskoolide digitaristu kaasajastamise programm hõlmab kohtvõrkude rajamist ja renoveerimist ning kohtvõrkude halduse ja monitooringu vahendite ostmist. Programmi esimeses etapis on planeeritud ligi 170 üldhariduskooli kohtvõrkude uuendamine, mis mõjutab üle 44 000 õpilase. „Tegu on põhjaliku koolide võrguinfrastruktuuri uuenduskuuriga, mille sarnast pole varem olnud,“ tõi programmijuht Jüri Saar välja.

2018. aastal on planeeritud ülejäänud programmis osalevate koolide kaabeldustööd ning Wi-Fi tugijaamade, kommutaatorite ja tulemüüridega varustamine. “Kõik koolid on erinevad ja vajavad individuaalset lähenemist, millest tulenevalt loodame jätkuvalt ka koolide kannatlikkusele ja mõistvale suhtumisele - esitame tellimusi nii kiiresti, kui suudame neid kokku panna ning meie partnerid neid täita,“ lisas Jüri Saar.  Programmis osalevate koolide nimekirja leiab HITSA kodulehelt.   

Digitaristu kaasajastamise programmi töötas välja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning seda viib ellu Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus, mille EENeti struktuuriüksusel on kahekümneaastane kogemus andmesidevõrkude valdkonnas. Programmi kogueelarve on 13 243 294 eurot, millest Euroopa Liidu Sotsiaalfondi toetus moodustab 11 250 000 eurot ja Eesti riigi omafinantseering 1 985 294 eurot. Programmi esimeses etapis, aastatel 2016-2018, on kavas koolide toetamiseks kasutada eelarvest 5 miljonit eurot. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga on kavandamas uut programmiperioodi 2019+, millesse on kõigil koolipidajatel võimalik taotlusi esitada alates 2018. aasta teisest poolest.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

riiklik terror 15. jaanuar 2018 09:51
Riik sunnib olema lapsi pidevalt nende wifide ektromagnetkiirgusväljas ja kui last sellisesse wifidega kooli saata ei taha, siis tehakse sulle trahvi..
Hm 15. jaanuar 2018 08:14
Kas selleks, et lapsed enam üldse peale digi-digi koolis midagi ei õpiks, liikumisest rääkimata ja täituks digi-digi mistaniminüüdoligi soovunelm, et kogu rahvas oleks tema sarnased kuivikud?

SISUTURUNDUS