(Teet Malsroos)

Õhtuleht on kirjutanud üht-teist haiglatest ja hooldekodudest. Soovin jagada oma kogemust. Olin pikemat aega Läänemaa haiglas ja imetlen väga sealse personali heatahtlikku suhtumist, nende vaimset ja füüsilist jõudu. Haigla ressursid on oskuslikult ära kasutatud. Ja mis on patsiendile väga tähtis – pensionist piisab kulude tasumiseks.

Haigla kõrval asub hooldekodu, kus torkab aga kohe silma, et seal on suured tühjad ruumid, mis kõik vajavad hooldamist. Hoolealustele on need ruumid ebavajalikud. Inimesele, kes seal olema peab, pole ju muud vaja kui kohta, kus olla. Et oleks söödetud ja hooldatud. Aga hooldekodus olemine maksab kolm korda rohkem kui haiglas olemine. Miks see nii on?

Jaga artiklit

17 kommentaari

,
,,A,,  /   08:36, 5. veebr 2018
Kummaline on see elu meie ,,säästuriigis,, ! Mis majanduslik tõus ja parem elu, kui vaid kõige pealt kokku hoitakse?
S
Selline mõte  /   13:17, 15. jaan 2018
Vanureid ja hädalisi tuleb koguaeg lisa. EV pereseadus kohustab lapsed ja lapselapsed kas hooldama või maksma. Kedagi ei huvita, kas hooldajal on omadki pisikesed lapsed hooldada ja kasvatada. Millega need kõik küll elama hakkavad kui holdaja tasu on see natukene üle 40 € kuus + siis ehk see vanuri pension. Mida siis kui neid hooldatavid vanureid on rohkem kui see 1 ?
Antud hetkel peab vanuri laps ohverdama oma ja laste elu vanuri pärast. Kas lastel polegi õigust elada ja lastelastel? Kas see vanur on oma elu ohverdanud oma vanemaid hooldades?Oma elust loobudes ja tööst? Ilmselt pole. Järelikult on isekas oma lastelt seda nõuda. Mina oma lastele sellist tulevikku ei sooviks.
Huvitav kes EV s tööl käima jäävad, kui kõik kodus vanureid hooldavad? Palkadest vanadekodu maksudeks on vähestel võimalus. Enamus on sunnitud valima selle,et hooldavad kodus.
Minu meelest pole just riigi majanduse kohapealt eriti tark plaan. Parimas tööeas inimesed hooldavad kodus vanureid, selle asemel , et toota riigile.
Ise pakuksin välja tööl käivatele inimestele lisa maksu, mis läheks just nimelt vanadekodude jne jaoks. Nii on näiteks Soomes ja paljudes muudes riikides.

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis