Maailm

Arstid nõuavad Trumpi vaimse tervise kontrolli (118)

Toimetas Silja Ratt, 14. jaanuar 2018 11:34
Donald TrumpFoto: Reuters/Scanpix
Valge Maja arst doktor Ronny Jackson ütles reedel, et Donald Trumpile tehtud tervisekontroll näitas, et president on suurepärase tervise juures. Pole teada, kas tervisekontroll hõlmas ka vaimse tervise ülevaatamist, kuid selle ala spetsialistid leiavad, et kahtlemata tuleks kontrollida ka Trumpi vaimset tervist.

CNN kirjutab, et Jackson sai kümnetelt arstidelt ja terviseekspertidelt kirju, kus tal soovitati muuhulgas ka Trumpi vaimset tervist kontrollida. Varasemad tervisetestide ülevaated, mis USA presidentidele on tehtud, käsitlevad vaimset tervist vaid põgusalt. Kuid Jacksonile kirjutanud arstid rõhutasid, et vanemate kui 66aastaste patsientide puhul peaksid vaimse tervise testid kindlasti olema osa tervisekontrollist. Trump on 71-aastane.

Valge Maja on seni Trumpi vaimset tervist ja võimekust puudutavaid küsimusi eiranud, nimetades neid naeru- ja häbiväärseks. Enne tervisekontrolli öeldi, et vaimse tervise teste Trumpile ei tehta. Pealegi on nagunii presidendi enda otsustada, millist osa tervisekontrolli tulemustest ta avalikkusega jagab.

Samal teemal

02.04.2018
Trumpi kunagine arst: presidendi ihukaitsjad otsisid mu kabineti läbi
29.02.2018
Trump asendas ühe ametnikest oma ihuarstiga
17.00.2018
Valge Maja arst: Trump on terve, kuid peab kaalust alla võtma
15.00.2018
VIDEO | Trumpi hotellile ilmus silt, mis kuulutas selle „s**aauguks“