Donald Trump (Reuters/Scanpix)

Valge Maja arst doktor Ronny Jackson ütles reedel, et Donald Trumpile tehtud tervisekontroll näitas, et president on suurepärase tervise juures. Pole teada, kas tervisekontroll hõlmas ka vaimse tervise ülevaatamist, kuid selle ala spetsialistid leiavad, et kahtlemata tuleks kontrollida ka Trumpi vaimset tervist.

CNN kirjutab, et Jackson sai kümnetelt arstidelt ja terviseekspertidelt kirju, kus tal soovitati muuhulgas ka Trumpi vaimset tervist kontrollida. Varasemad tervisetestide ülevaated, mis USA presidentidele on tehtud, käsitlevad vaimset tervist vaid põgusalt. Kuid Jacksonile kirjutanud arstid rõhutasid, et vanemate kui 66aastaste patsientide puhul peaksid vaimse tervise testid kindlasti olema osa tervisekontrollist. Trump on 71-aastane.

Valge Maja on seni Trumpi vaimset tervist ja võimekust puudutavaid küsimusi eiranud, nimetades neid naeru- ja häbiväärseks. Enne tervisekontrolli öeldi, et vaimse tervise teste Trumpile ei tehta. Pealegi on nagunii presidendi enda otsustada, millist osa tervisekontrolli tulemustest ta avalikkusega jagab.

Jaga artiklit

118 kommentaari

A
aus oleks öelda...  /   14:29, 15. jaan 2018
...demokraatide palgatud arstid.
  /   10:30, 15. jaan 2018
See ülbe, ennasttäis ja vulgaarse suuvärgiga ämeerica mister muutub ju iga päevaga aina hullemaks ja hullemaks.
Isegi ta oma vana ema on öelnud, et kui ma oleks ette teadnud milliseks kohutavaks inimeseks mu poeg Donald muutub, poleks ma teda mitte iialgi ilmale toonud.
Ema sõnul polevat tema poja puhul aidanud ei raskestikasvatavate laste asutused ega muud erikoolid, isa-ema poolt antavast kodusest kasvatusest-õpetustest rääkimata.
Ja nüüd on selline mees ameerika ärimeestest juutide käpiknukk-president…

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis