HELIR-VALDOR SEEDER (Tiina Kõrtsini)

IRL ei toeta Poolalt hääleõiguse äravõtmist Euroopa Liidus. Erakonna esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul oleks Poolalt EL-is hääleõiguse äravõtmine ebaproportsionaalne meede.

„Kindlasti ei tohiks Eesti toetada Poolalt hääleõiguse äravõtmist. Kõigepealt ei ole meie eksperdid hindamaks, mida täpselt tähendavad Poola kohtusüsteemis kavandatavad muudatused. Kahtlemata on Eesti riigi huvides, et Poola oleks demokraatlik riik ning meie poolt arvamusi avaldada on igati asjakohane. Kuid hakata ära võtma hääleõigust, mida ähvardatakse teha Poola suunal, on üks samm EL-i nõrgestamise teel ja see ei ole õige,“ ütles Helir-Valdor Seeder.

„Teiseks, tänases olukorras, kus EL-is lahkub Brexit’i läbi läänetiivast üks oluline riik, kujuneks justkui olukord, et loome teise rinde idatiival, kus teeme „Exit’it“. Seega, üks astub ise välja, teist hakkame välja puksima. Tegemist pole ju ainult Poolaga, vaid mitme riigiga Poola selja taga. Luua veel üks rinne EL-s ei ole poliitiliselt mõistlik.“

„Eesti huvides on, et EL oleks rahvusriikide liit, mis ei pudeneks ega killustuks, ega hajuks laiali,“ selgitas IRL-i eestseisuse otsust Helir-Valdor Seeder.

Jaga artiklit

20 kommentaari

A
ab  /   09:10, 15. jaan 2018
Kui tekib plexit, siis juba järgmisena on prexit!
J
Juhan  /   21:38, 14. jaan 2018
Poolakate häälest ilma jätmine tähendaks EL lõppu

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis