Eesti uudised

SUUR GALERII | Vaata, kuidas möödus Utria dessant! (1)

Toimetas Sander Silm, 13. jaanuar 2018 21:22
Foto: Kristjan Prii, Karri Kaas
Neljapäeval sai Ahtme lähedal avalöögi militaarvõistlus Utria dessant, kus omavahel võtsid mõõtu 24 võistkonda Kaitseliidust ja Kaitseväest ning Soomest, Lätist, Poolast ja Suurbritanniast. Võistluse võitis Scoutspataljoni I, teisele kohale tuli Kaitseliidu Pärnumaa maleva II võistkond ja kolmanda koha võitles välja Kaitseliidu Tallinna maleva Kalevi malevkond.

Traditsiooniliselt oli Utria dessandil ülesannete lahendamisel põhirõhk sõdurioskustel ja heal füüsilisel ettevalmistusel Trassi pikkus oli sel aastal umbes 60 kilomeetrit, kuid eelmiste aastatega võrreldes oli suurenenud kontrollpunkide hulk.

Utria dessanti korraldab ERNA Selts alates 1999.aastast koostöös Kaitseliidu ja Vaivara vallavalitsusega ja tänavusest aastast on toetajaks ka Narva-Jõesuu linn.

Militaarvõistlusega antakse au 1919.a. jaanuaris Johan Pitka juhitud Utria dessandile, mis oli Vabadussõja suurim dessantoperatsioon, milles osalesid Soome vabatahtlikud, Narva kaitseliitlased, Eesti merevägi ning Kaitsevägi, lisaks Vene Loodermee ohvitseridest koosnev võitlusgrupp. Lahingutega ülekaaluka vastasega vabastati 17.-19. jaanuaril 1919.a. Narva-Jõesuu ning Narva punastest.

Samal teemal

22.02.2018
EV100 | POMMID, KAHURID, KUULIPRITSID: 24. veebruaril saab näha Vabadussõja lahingu taaslavastust
31.01.2018
Vene piirivalvurid rajavad Narva jõe äärde tara
23.01.2018
FOTOD | Merevägi viib läbi 800 osalejaga suuroperatsiooni

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee