Mingit mobiilivargust aset ei leidnud. Politsei oli naist hoitanud teadvalt valeütluse andmise eest. Valeütlust käsitleva paragrahvi järgi ka nane kohtu alla saadeti. Foto on illustratiivne. Foto: Heiko Kruusi
Siim Randla 13. jaanuar 2018 19:56
Harju maakohus mõistis 1 kuu ja 15 päevase tingimisi vangistuse naisele, kes valetas politseile, et temalt varastati mobiiltelefon: tegelikult kaotas ta ise selle purjuspäi baaris ära.

Jevgeniat süüdistatakse selles, et tema andis mullu oktoobri kesksel Ida-Harju politseijaoskonnas kriminaalasjas  kannatanuna ülekuulamisel ütlusi selle kohta, et kui tema jalutas koeraga Mahtra tänaval,  küsisid kaks tundmatut noormeest kella ning kui ta selleks iPhone6 välja võttis, lõi üks noormeestest teda  vastu kätt, mille tagajärjel kukkus mobiiltelefon maha.

Noormees haaranud telefoni ja põgenenud koos kaaslasega Maardu suunas. Kannatanuna ülekuulamisel oli Jevgeniat hoiatatud  teadvalt valeütluste andmise eest, mida Jevgenia oma allkirjaga ka kinnitas.

Novembris  kannatanuna ülekuulamisel tunnistas Jevgenia , et ei andnud esmasel ülekuulamisel kannatanuna tõeseid ütlusi: nimelt kaotas ta mobiili joobes olles ise  koos sõpradega Lasnamäel ühes baaris lõbutsedes ära.