Mingit mobiilivargust aset ei leidnud. Politsei oli naist hoitanud teadvalt valeütluse andmise eest. Valeütlust käsitleva paragrahvi järgi ka nane kohtu alla saadeti. Foto on illustratiivne. (Heiko Kruusi)

Harju maakohus mõistis 1 kuu ja 15 päevase tingimisi vangistuse naisele, kes valetas politseile, et temalt varastati mobiiltelefon: tegelikult kaotas ta ise selle purjuspäi baaris ära.

Jevgeniat süüdistatakse selles, et tema andis mullu oktoobri kesksel Ida-Harju politseijaoskonnas kriminaalasjas  kannatanuna ülekuulamisel ütlusi selle kohta, et kui tema jalutas koeraga Mahtra tänaval,  küsisid kaks tundmatut noormeest kella ning kui ta selleks iPhone6 välja võttis, lõi üks noormeestest teda  vastu kätt, mille tagajärjel kukkus mobiiltelefon maha.

Noormees haaranud telefoni ja põgenenud koos kaaslasega Maardu suunas. Kannatanuna ülekuulamisel oli Jevgeniat hoiatatud  teadvalt valeütluste andmise eest, mida Jevgenia oma allkirjaga ka kinnitas.

Novembris  kannatanuna ülekuulamisel tunnistas Jevgenia , et ei andnud esmasel ülekuulamisel kannatanuna tõeseid ütlusi: nimelt kaotas ta mobiili joobes olles ise  koos sõpradega Lasnamäel ühes baaris lõbutsedes ära.

Jaga artiklit

26 kommentaari

A
Ajaloo huviline  /   14:42, 14. jaan 2018
Vanas Egiptuses karistati valekaebajat täpselt sama rangelt, millise karistuse oleks saanud laimatav, kui ta süüdi oleks jäänud. Seega oli valekaebaja karistuste skaala seinast seina. Vitsanuhtlusest ning trahvist kuni sunnitöö või kõrgeima määrani välja. Sõltuvalt sellest milles ta teist süüdistas.
K
kui  /   12:32, 14. jaan 2018
ma aastal 2017 avalduse esitasin. et mees peksis . tuli ment koju mulle. ja röökis / ähvardas. et selle avalduse tagasi võtaksin. naiivsed olete oma pollade peale üldse lootmises.

Päevatoimetaja

Kristel Veerus
Telefon 51993733
kristel.veerus@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis