Lõuna-Aafrika meeleavaldajad soovivad Rootsi kiirmoeketile H&M teada anda, et ettevõtte rassistlik reklaamikampaania ei vaju lihtsalt unustuse hõlma ja sellele järgnevad tõsised tagajärjed.

Skandaal sai alguse möödunud nädala alguses, kui H&M avaldas reklaamfoto mustanahalisest lapsest. 

Fotol seisab poisike, seljas rohelise kapuutsiga spordipusa, millel kirjas: „Kõige lahedam pärdik džunglis“ („Coolest monkey in the jungle“). Foto oli üleval H&M'i Suurbritannia netipoes. 

Praegu seda fotot enam H&Mi lehel üleval ei ole. 

Skandaal pole aga läbi. Üks Lõuna-Aafrika vasakpoolne grupeering, mis peaasjalikult koosneb noortest, on võtnud pärdikupusa skandaali enda südameasjaks ning lubvad, et H&M veel maksab juhtunu eest.  

Meeleavaldajate rünnaku alla on sattunud H&Mi poed mitmel pool üle Lõuna-Aafrika. Ettevõte on mitmed kauplused sulgenud, et kaitsta enda kliente ja töötajaid, vahendab väljaanne Quartz.

Väidetavalt on mõned meeleavaldajad väitnud, et rootslaste kiirmoekett võiks oma kaupluste uksed Lõuna-Aafrikas alaliselt sulgeda.

Jaga artiklit

173 kommentaari

A
arvamus  /   11:47, 15. jaan 2018
Tegelikult võtab see loosung uskumatult täpselt kokku inimese olemuse. Iga poliitik, ärimees, sportlane, ülemus jne. tahab olla karja juht.
J
J  /   00:41, 15. jaan 2018
Ei saa aru miks taoliste teemadega kõige rohkem kommenteerijaid on? 😆 Et kui juttu mustanahalistest et nad midagi korda saatnud siis eestlastel jubedalt sügeleb kohe kommenteerima ja ärplema tulla. 😲 Muideks terve aafrika ei ole dzungel, äkki eesti on? samasugune ahvi kis

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis