TUULIK (MARI LUUD)

Möödunud aastal kolmekordistus Eesti Energias sõlmitud „Rohelise Energia“ lepingute arv. Eesti Energia klientidest tarbib jaanuari seisuga 100% taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit 10 045 majapidamist.

Eesti Energia pakub oma klientidele võimalust tarbida kõikide elektripakettide kasutamisel vaid taastuvenergiat ja sõlmida selleks Rohelise Energia leping. Eesti Energia energiamüügi Eesti turu juhi Jaak Jõgi hinnangul mängib iga kliendi valik olulist rolli selles, milline on meid ümbritsev keskkond ning energiatootmine.

„Rohelise Energia ostmisega mõjutavad meie kliendid elektritootmise arengut, et ümbritsev keskkond oleks paremini hoitud ning olemasolevad loodusvarad otstarbekamalt kasutatud. Eesti Energia strateegiline eesmärk on 2021. aastaks toota 40% elektrist taastuvatest- ja alternatiivsetest allikatest. Mida rohkem on Rohelise Energia kliente, seda suuremaks kasvab taastuvenergia osakaal elektritootmises,“ sõnas Jõgi.

Rohelise Energia tootmiseks kasutatakse Eesti Energias 100% taastuvaid energiaallikaid: vett, tuult, päikest, olmejäätmeid, biogaasi ja biomassi. Rohelise Energiaga saavad kliendid liituda, kui sõlmivad või muudavad oma elektrilepingut. Eesti Energia tagab, et 100% kliendi tarbitud energiakogusest on toodetud taastuvatest energiaallikatest. Rohelise Energia lepingut saavad sõlmida ka ettevõtted, kes saavad kasutada Rohelise energia kaubamärki ka oma ettevõtte turundamisel. Täna on Rohelise Energia elektrileping ligi 500 Eesti Energia ärikliendil.

Huvitavaid fakte Rohelise Energia kohta:

•  60% Rohelise energia lepingutest on sõlminud naised

•  Noored hoolivad tulevikust - just nemad on peamised Rohelise energia kasutajad

•  43% Rohelise energia tarbijatest elavad Harjumaal, järgnevad Tartumaa, Ida-Virumaa ja Pärnumaa

Jaga artiklit

13 kommentaari

T
toivo  /   14:34, 15. jaan 2018
eestis kui on üks leping ja makstud üks kord seitse euot siis loetakse seitse korrtatud 365päevaga, aga mida pole polemakseid kuid plaan onja jäi täitmata siis kirjutatakse takistus kaoks või varguseks.ettevõtja kes lepinguid müb säästab oma ostu pealt pllanilise
toote, mida tegelikult polnud see nimetati varguseks.
T
toivo  /   14:30, 15. jaan 2018
energia omahind on odav , kuid juhtimie ehitus kallis.keegi ütles et tuule energiamaksab 1€90 senti kilovvatt.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis