HOOLDEKODU: Kust saada raha hooldekoduarvete tasumiseks, on paljude perekondade jaoks lahendamatu küsimus.Foto: Vida Press
Marvel Riik 12. jaanuar 2018 23:03
Mida teha, kui kunagi nii suur ja tark tundunud ema või vanaisa on ühtäkki nõnda haige ja abitu, et ei saa enam üksinda hakkama? Saatuse tahtel sellisesse olukorda sattunutel tuleb teha raskeid otsuseid. Kas jääda koduseks hooldajaks, mis tähendaks tööst loobumist? Või saata lähedane hooldekodusse – aga kust võtta selleks raha? Mis oleks neist rasketest valikutest parim?

Mida teha, kui kunagi nii suur ja tark tundunud ema või vanaisa on ühtäkki nõnda haige ja abitu, et ei saa enam üksinda hakkama? Saatuse tahtel sellisesse olukorda sattunutel tuleb teha raskeid otsuseid. Kas jääda koduseks hooldajaks, mis tähendaks tööst loobumist? Või saata lähedane hooldekodusse – aga kust võtta selleks raha? Mis oleks neist rasketest valikutest parim?

Veronika lugu: vanavanemaid omapäi jätta ei saa, aga hooldajaks ei nimetata

Oma elu Tallinnas maha jätnud ja perega Saaremaale vanavanemaid hooldama läinud Veronika ütleb, et mõistab nüüd lähedaste hooldajate muresid hoopis paremini. „See on väga raske, eriti kui on tegemist dementsusega. Lapsele teed midagi selgeks, aga vanemale inimesele...“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (178)

Hooldaja... 13. jaanuar 2018 23:39
Ma küll ei tea kui paljud siin on hooldustööga ka tegelikult kokkupuutunud aga mina olen ja juba aastaid...hetkel töötan dementsete osakonnas..jah nad on tõesti keerulised kliendid ja ettearvamatud ja 24 tundi koos nendega olla on just vaimselt väga raske.Siin on palju räägitud,et 600-700 euri kuus on üüratu summa maksta nende hooldamise eest...kas ikka on??Vähemalt meie majas saavad nad 4 korda süüa,neil on max 3 kohaline tuba,puhas pesu igapäev,mähkmed,mida vajadusel tuleb 3-4 korda vahetada...ravimid...arvutage natuke ise..kas ikka on see 600 palju maksta kui 24/7 keegi sinu lähedase eest hoolt kannab...Kas sa suudad sellise summa eest ise kodus hakkama saada...vaevalt....keskmine hooldaja palk on3.70(see ka juba hea palk)tund ,lisa sinna nüüd toit,elekter(tihti vaja tubadesse lisa küte panna,kuna vanakesed on külmakartlikud)hügieenitarbed,vesi,(te ei kujuta ettegi kui palju nemad on suutelised vett raiskama...)tv paketid...erinevateks tegevusteks vajaminevad vahendid(värvipliiatseid juba kulub neil ohtralt)erinevaid lisa ravimeid..salvid,kreemid,peavalu jm tabletid....arvutage natuke ja mõelge..kas see omanik ikka saab nii väga oma tasku toppida...Kas nii lihtsalt leiduks inimene,kes su vanemat 24/7 kodus 600 euri eest hooldaks ja veel kõik vajaliku selle raha eest saaks...ei usu...
Keilas 14. jaanuar 2018 00:13
on kyll 1000 euri kuus,ka mujal, kust olen uurinud. Sellise summa eest 600 kuni 700 pole kuulnud. Kuskil maal, kus on vaga pikad järjekorrad?
Hooldaja 14. jaanuar 2018 00:20
Võimalik,et Keilas tõesti on,ei vaidle vastugi,loodan,et ka hea hooldus seal selle raha eest.Meil nt on ühene tuba ja sinna kuulub kõik mis vaja ja see kõige kallim,28 euri kuu..
to hooldaja, 14. jaanuar 2018 10:15
see ongi kindel märk,et pensionärilt pole midagi võtta,tema elatisraha on juba praegu ainult
naha niiskena hoidmiseks.Päris "geniaalne idee"oli pensioni maksustamine.
See,mida iva siin jahub on valimispropaganda algus.IRL lubas kunagi-"kodukulud alla!"...
Mädanik 14. jaanuar 2018 17:36
"kodukulud alla!"...
Kaua see lällamine käib kui elad ülevõimete eluasemel.
Kuhu nad siis minema peavad 14. jaanuar 2018 18:32
kahe ja yhetoalise korteril praktiliselt hinnavahe puudub, kolimine ise on ka kallis ja suur too. Vanakesed elavad ikka vanemates madala turuväärtusega, tihti ammu remontimata korterites. Maamajad kukuvad ka kohe kaela.
kahju 13. jaanuar 2018 20:20
küll, aga enamus inimesi ei suuda endale ette kujutada olukorda, kus tuleb hooldada-hoolitseda kahe haige vanema eest ning samal ajal ka omad lapsed üles kasvatada. Üksi, ilma kellegi abita. Ja siis, kui vanemad saavad maha maetud, on ka oma tervis läbi. Ah, jaa. Nüüd öeldakse, et sul ju lapsed, kes peavad sind üleval pidama. Aga õnnetuseks on üks haige ja teine töötu. Selist ebaõnne seadusesilmad ette ei näe. Keegi ei näe.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS