Kaader Raimo Jõeranna ja Kiur Aarma dokist „Rodeo“. (Traumfabrik, Kinocompany)

31. jaanuarist 4. veebruarini on üheksas DocPoint Tallinn. Seekordse festivali avab Raimo Jõeranna ja Kiur Aarma dokumentaalfilm „Rodeo“, mis räägib taasiseseisvunud Eesti esimest valitsusest ning selle noorest ja kogenematust peaministrist Mart Laarist.

Kaks aastat võimul püsinud ja radikaalseid reforme läbi viinud valitsusel oli keeruline noort perutavat riiki kontrolli all hoida. Jäi vaid üks küsimus: kui kaua suudetakse sadulas püsida?

Esimest korda avatakse juba aastaid Eestit ja Soomet ühendav rahvusvaheline dokifestival nii Tallinnas kui ka Helsingis sama filmiga, tähistades sellega mõlema riigi 100. sünnipäeva.

Peale „Rodeo“ leiab festivali programmist veel kolm kodumaist filmi: Ingel Vaikla „Roosenbergi“, mis räägib samanimelisest kloostrist Belgias, Ülo Pikkovi animadokumentaali „Lahtilaskmise lugu“ ning Eesti kaastootmises valminud kulinaariafilmi „Alberti leiutamine“.

Kokku linastub DocPointil üle 40 värske dokumentaalfilmi kogu maailmast.

Jaga artiklit

3 kommentaari

Ä
ätt.  /   07:17, 15. jaan 2018
Sellel ajal rajati meie riigi vundamenti mis tänu saamatusele siiani meid kreeni veab !
N
ned tsumodaanid  /   00:45, 13. jaan 2018
kes pildil vist juba surnud kõik pole kudagi näha enam selliseid laari aeg oli kuidagi tunne et elu läheb lahedamaks ja vabamaks inimesed olid rõõmsad nüüd on nagu kruvide kokkutõmbamise tunne

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis