(Politsei)

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri taotlusel võttis kohus reedel vahi alla 28aastase mehe, keda kahtlustatakse 4. ja 7. jaanuari öösel kahe Tartu tankla relvastatud röövimises.

Kahtlustuse kohaselt röövis mees relvaga 4. jaanuaril grupis koos teise isikuga Tartus Jaama 173A asuvat tanklat. Samuti kahtlustatakse teda 7. jaanuaril Tartus Jaama 82 asuva tankla relvastatud röövimises.

Nimelt sisenes kahtlustatav koos teise isikuga 4. jaanuari öösel Premium 7 tanklasse ja kõndis tankla müügileti taha teenindaja juurde, ähvardas teenindajat noaga ning käskis teenindajal kassa avada. Teine isik seisis samal ajal tankla uksel ja hoidis samuti käes nuga.

7. jaanuari öösel tegi mees sama, ent seekord Olerexi tanklas, kus ähvardas töötajat noaga ning käskis tal kassa avada. Kahest tanklast kokku õnnestus kurjategijatel röövida 340 eurot. Kummagi röövi käigus keegi viga ei saanud.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokuröri Toomas Liiva sõnul viisid kahtlustatava kiire tabamiseni Tartu politseijaoskonna erinevate üksuste hea koostöö ning tähelepanelikelt linnakodanikelt saadud vihjed.

„Seni kogutud tõendid annavad meile alust varasemalt korduvalt kriminaalkorras karistatud 28-aastast meest kahtlustada mõlemas tanklaröövis osalemises,“ ütles Liiva, kelle sõnul paluti mees vahistada, et välistada uusi kuritegusid.

Tartu politseijaoskonna juhtivuurija Kalle Valli sõnul on ülikoolilinnas järjestikku aset leidnud kaks tanklaröövi väga erandlikud, mistõttu keskendusid Tartu politseinikud kohe kurjategijate tabamisele. „Tähelepanelike inimeste vihjeid ja erinevaid tõendeid kõrvutades jõudsime kiirelt veendumusele, et mõlemas tanklaröövis on alust kahtlustada 28aastast politseile juba varasemast tuttavat meest,“ lisas Vall.

Kahtlustatav õnnestus Tartus kinni pidada 11. jaanuari hommikul. Kuivõrd esimese tanklaröövi kaasosalise isik on veel tuvastamisel, jätkavad politseinikud aktiivset tööd ning paluvad jätkuvalt uurimisele kaasa aitava info kogumiseks linlaste abi.

Ringkonnaprokurör Liiva sõnul karistab kohus süüdimõistmisel sellise teo eest 3–15aastase vangistusega. „Iga inimene, kes Eestis relva või vägivalda kasutades ehk röövides kellegi vara ära võtab, lõpetab suure tõenäosusega pikaajalises vangistuses,“ ütles Liiva.

Kohtueelset menetlust viib läbi Lõuna prefektuur Lõuna Ringkonnaprokuratuuri juhtimisel.

Jaga artiklit

4 kommentaari

  /   12:24, 13. jaan 2018
Plaksutan politsei jõududele! Ehk on veel lootust et Eesti politseinikust saab asja. Ehk see on veel jäämäe tipp aga lapse kingades veel!
N
na na naa  /   18:48, 12. jaan 2018
niipaljukest siis seda rõõmu kummipead

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis