Maailm

Austreid söönud naine suri piinarikkalt kolm nädalat hiljem  (72)

Aadu Hiietamm, 12. jaanuar 2018, 19:00
ETTEVAATUST: Austrite söömine võib lõppeda surmaga.Foto: Pixabay
Kolm naist sõid värskeid austreid. Kolm nädalat hiljem suri üks neist hirmsates piinades, vahendab Daily Mail.

See juhtus möödunud sügisel USAs Louisiana osariigis New Orleansi lähistel Westwegos. Texasest pärit Jeanette LeBlanc (55) viibis  koos abikaasa Vicki Bergquistiga sugulastel külas. Nendega liitus sõbranna Karen Bowers. Koos jalutati turul, kus naiste tähelepanu köitis austrimüüja, kellelt osteti kotitäis austreid, mida hiljem värskelt söödi. 

Jeanette neelas alla paar tosinat värsket austrit. 36 tundi hiljem algas õudus. Esmalt kurtis Jeanette hingamisraskusi, seejärel kattusid ta jalad ja hiljem kogu keha kupladega. Naised arvasid esmalt, et tegu on allergiaga, kuid 12 tundi hiljem oli Jeanette seisund veelgi halvenenud ja ta läks haiglasse. 

Pärast läbivaatust sai arstidele selgeks, et tervisekahjustuse põhjustajad on vibrio-bakterid, mis naine oli saanud tooreid austreid süües. Arstid võitlesid patsiendi elu eest 21 päeva, kuid kahjuks tulemusteta. 

Nüüd juhib kadunu lesk ajakirjanduse vahendusel tähelepanu värskete austrite söömisega kaasnevale ohule. Ta rõhutab, et kui ta oleks seda varem teadnud, poleks nad värskeid austreid söönud. 

Toorete austrite söömist peetakse gurmaanluse kõrgeimaks tasemeks. Toidunautijad ei tea aga, et koos austritega võivad nad alla neelata ka vibrio-baktereid. Viimased põhjustavad tavaliselt toidumürgitust ja palavikku, kuid halvimal juhul ka nekrootilist fastsiiti ehk kärbuslikku sidekirmepõletikku, mida rahvapäraselt nimetatakse ka lihasööjabakterinakkuseks. Risk on küll väike, kuid aastas sureb USAs vibrio-bakterite tagajärjel keskmiselt sadakond inimest. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee