Donald Trump (Reuters/Scanpix)

USA president Donald Trump ärritus neljapäeval ovaalkabinetis senaatorite peale, kui nad arutasid Haitilt, El Salvadorilt ja Aafrika riikidest pärist immigrantide kaitsmist.

"Miks me laseme kõigil neil inimestel s*taauguriikidest siia tulla," ägestus Trump. Washington Post kirjutab, et ühendriikide presidendi sõnul peaks USA tooma rohkem inimesi sisse selliste riikidest nagu Norra. Valge maja ametniku sõnul oli Trump nõus vastu võtma ka Aasia immigrante, kuna nendest on USA majandusele kasu. 

Haitist rääkides ütles Trump, et selle riigi kodanikke ei tohi mingil juhul eraldi kaitse alla võtta. "Miks meil on vaja rohkem haitilasi? Viige nad välja," lausus Trump.

Valge maja kõneisik Raj Shah rääkis pärast Trumpi sõnade avalikkuse ette jõudmist, et mõned Washingtoni poliitikud tahavad võidelda võõrriikide eest, kuid president Trump tegutseb alati ameeriklaste heaks. "President Trump töötab püsivate lahenduste nimel, mis muudavad meie riiki tugevamaks," selgitas Shah ning lisas et seega on USA-sse oodatud eelkõige need immigrandid, kes suudavad ühiskonda panustada, majanduskasvule kaasa aidata ning ameeriklaste suurepärase rahvusega ühte sulada.

Jaga artiklit

275 kommentaari

E
ekre vs maailm  /   11:02, 14. jaan 2018
Kõik maailma riigid, rahvad ja poliitikud mõistavad hukka Trumpi räiged ja rassistlikult väljendatud roppused,
ainukesena maailmas kiidavad ekrenatsid seda misterit ja tema roppusi kohe taevani.
Ja siis imestavad need ekred
- miks meid küll tõsiselt ei võeta, vaid hoopis välja naerdakse?
- miks meid küll ei armastata, vaid hoopis põlatakse....?
V
V  /   10:54, 14. jaan 2018
Parem või vasakvaade. Ajusse sõõbinud segadust tekitav arusaam, mis on selle ühtse EESTI edulooga seotud? Terviklikus viiks eduni , võitlus hea ja kurjade hingede omalesaamise eest, see ei too kellestki teotahet ja ega lase liikuda uute teadmiste poole. Eksam on andmata , et liikuda kõrgemate teadmiste poole.(mitte kooli poolt antud teie nn. üliteadmised) Ainult oskus vaielda , kisada, õigistada, hävitada-kas see on see tarkuse vili, mis ei lase ümber mõelda ,mis on need teadmised, mis laseksid meid saada vabaks ja tõsta oma vaimse taseme arengut uuele tasemele. Otsida kaitseinglit ,kes meid kaitseb materiaalses maailmas, kas see ei viigi inimest enesehävituseni. See negatiiv antakse inimesele ette kindla eesmärgiga, kas inimest hävitada . Või inimene küsib eneselt, mis on selle eesmärk ja kas on olemas ka variant sellest kaosest väljuda. valik on ju sinu . Kas valida valge või must ? Veel pare oleks uskuda endasse! Sest sina oled ainulaadne ja arenemisvõimeline ja muutma seda maailma.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis