Pilt on illustratiivne (AFP/Scanpix)

Emily Changi 6. veebruaril ilmuv raamat "Brotopia: Breaking Up the Boys' Club at Silicon Valley" toob avalikkuse ette USA California kuulsa tehnoloogiafirmade piirkonna meestekeskse mõtteviisi ja seal aset leidnud metsikud peod, kus edukad tehnoloogiamehed narkootikume, alkoholi ja naiste kehasid nautisid.

Ärileht kirjutab, et ajakiri Vanity Fair avaldas väljavõtte raamatust juba enam kui kuu enne selle ilmumist, uudistesait Axios tõi avalikkuse ette aga infokillu, mis nimetab selliste pidude ühe korraldajana Eesti juurtega ettevõtjat ja riskikapitalist Steve Jurvetsoni.

Sellised peod puudutasid kaudsel või otsesel määral kõiki Silicon Valleys töötavaid naisi, sest pidudel viibimine võis kergesti tuua diskrimineerimist ja seksuaalset ahistamist, aga nendest hoidumine ebaseltskondlik olemise mainet ja ka tööalast tõrjumist.

Jurvetson pole reageerinud ajakirjanike ettepanekutele suu puhtaks rääkida. Oma ametist lahkumise kirjas mainib ta aga, et kavatseb oma alusetuid mustajaid kohtuasjaga karistada.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes. 

Jaga artiklit

6 kommentaari

A
arvamus  /   07:55, 16. jaan 2018
Teadagi, mille eest siseinfo liigub ja kasum võeti välja kümnetes miljonites.
L
lahe lell  /   10:12, 12. jaan 2018
teab mida elult võtta, sest see mis tehtud noores eas, seisab meeles vanas peas. Kui enam ei jaksa , siis on vanas eas vähemalt mida naerusuiselt meenutada.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis