Eesti uudised

KAHE TULE VAHEL: usuaktivisti needmisähvarduse tõttu tühistas kultuurimaja juhataja kohtumisõhtu selgeltnägijatega (126)

LISA KOMMENTAAR

Tõsine asi 14. jaanuar 2018 17:15
Karda ja värise nüüd enda pärast, sina, kes sa ähvardasid tervet alevi rahvast , raputasid tervet Eestimaad ja torkisid selgeltnägijate kogukonda..... Või arvadki, et sul on üksi õigus terroriseerida tervet ? Nüüd on sul aeg mõelda, millega sa tegelikult hakkama said... Ehk tasub mõelda kiiremas korras kolimisele, sest miski ei jää saladuseks... ......selgeltnägijate ees
MaaliKaali 14. jaanuar 2018 07:36
Veelgi rohkem tahaks teada saada, mida on sellel kohalikul alevis elaval usklikul karta ja varjata nii väga, et kardab selgeltnägijaid? Kas on tal nii tohutu pattude ja tegude koorem et kardab ,et selgeltnägijad selle kõik välja toovad? Võibolla on ta ammu juba alevi rahvale needuse peale pannud? Pealegi on selgeltnägijad nüüd üles ärritatud, ja jälgivad seda hoolsamini Orissaaret ja seda kuulsat terroriseerijat...ka nendel on võimeid needusi peale panna ja maha võtta....
Nõiatar 13. jaanuar 2018 02:58
Mitte keegi ei saa kedagi ega midagi ära nõiduda. Misasi see ss on? Teed käega õhus mõne triki ja on kohe imevägi v? Nõiad ja muidu ns posijad ja soolapuhujad, neil pole mingeid võimeid, nad ise usuvad seda ja arvavad et nad saavad teha midagi aga tegelikult ei mõju nende trikitamine üldse.
VS 13. jaanuar 2018 01:46
Juhtum näitas lihtsalt seda, et need nõiad olid luftivennad kes välakutsele ei suutnud vastata kui kohalik selle esitas. Nii venemaal kui ka osas Eestis on see tavaline asi et keegi maksab mustale nõiale, see saadab oma vaimabilise ohvrit kottima. Ohver avastab et talle on liiga tehtud, läheb ja maksab valgele nõiale ja see saadab vaimukese koju tagasi, Selle tegevusega teenib nii must kui valge nõid oma elatise ja elu läheb edasi.
Miks aga lugupeetud esinejad vaimus väljakutse esitajaga kontakti ei võtnud ja piirid paika ei pannud on arusaamatu kas nad siis ei käigi kehast väljas kohapeal muresid lahendamas, kas nad ei oskagi vaimolendeid seestunutest välja ajada, kui nii siis mida rahval vaadata on, mille eest rahvas maksab. Kohalik tegi külalistele lihtsalt pika puuga ära.
nh 12. jaanuar 2018 19:54
mängivad siin mu vaarisa raamatutega posimisest, selgeltnägemisest ja usust, kui keegi leidis need!
Kui neid loeb vale inimene, siis saab ta karistuse( põlvkond määratlemata)- seda raamatut ei pärandatud, vaid see läks õige inimese ootele!
Mul vanaema sai lapsepõlves isa raamatu kätte õega- õnne sellest küll ei tulnud!
Arvan, et needust ei saa kellelegi kaela määrida- selle peab oma tegudega välja teenima ja selleks on inimene ikka ise!
orrast 12. jaanuar 2018 16:43
kes see napakas oli? minu meelest ei oleks tohtinud kulta juhataja sellisele provokatsioonile alluda
Usutu 12. jaanuar 2018 19:47
Ühed lollid hakkasid teist lolli kartma.
nonii 12. jaanuar 2018 16:41
mis ajast nüüd siis usuhullud needmisega tegelema on hakkanud. see rohkem nagu nõidade ala.
Anu on.. 12. jaanuar 2018 15:31
...tegelikult tore ja tubli naine.Tean teda,sest elan ka ühe jalaga Orissaares. Aga seal on tõesti baptistide kogudus vist,endises kolhoosi kontoris.Ju need ta ära hirmutasid.Aga need baptistid või mis nad on,on tegelikult väga õudsed .Käisin,kunagi nooruses,Valjalas,Rahu külas,kus nende isa palvetundi pidas ja see on mul siiamaani meeles,kui õudusunenägu.Ilmselt Anu ehmatas sellest ähvardusest nii ära,et pidas paremaks loobuda.Aga ega need "selgeltnägijad" pole paremad.Üks tsirkus ja jama kõik.

no lausa uskumatu! 12. jaanuar 2018 13:54
on uskumatu, kui palju on padurumaIaid inimesi, kes usuvad mingeid nn selgeltnägijaid ja muud jura, mõni on veel lausa kultuurimaja juhataja. täiesti vastutustundetu selline inimene midagi juhtima panna, kes enda mõistustki ei saa juhitud, kardab mingit needust :D ma nean ta nüüd ära :D
tõepoolest 12. jaanuar 2018 14:06
kuid veel suurem hulk inimesi usub muinasjutte kõrberahvaste puuslikest,mida tõendab suur kirikute hulk,mis on nagu mälestusmärgid rahva rumalusele!
tõekuulutaja 12. jaanuar 2018 14:50
Muinasjutud sisaldavad iidseid tarkusi, nii kõrbe kui muude rahvaste omi. Rumalus seisneb nende eitamises ja mitte-arusaamises. Kindel see, et selgeltnägemine praegusel kujul ei ole kultuur, küll on aga kristlikud õpetused Euroopa kultuuri aluseks.
Kuid üksiku sektihullu ähvardused võivad põhjustada tõesti kartusi, sest meil tegeldakse vaimuhaigetega alles pärast juhtumeid, kui üldse.
to tõekuulutaja 12. jaanuar 2018 15:19
Isegi Islam pole (seni veel) suutnud Euroopas niipalju tappa kui kristlastest "puhastajad" ja ohvriteks olid just tundlikud inimesed, kes omasid sidet "emakese maaga".
to to tôekuulutaja 12. jaanuar 2018 20:52
Kes sulle sellist l0llust ütles, et islam pole jôudnud nii palju tappa?
12. jaanuar 2018 23:00
Paganad jm saast on kristlasi nende usu pärast tapnud sada korda rohkem!
12. jaanuar 2018 23:01
Paganad jm saast on suutnud kristlasi tappa sada korda rohkem!
just 12. jaanuar 2018 23:58
muinasjutte tulebki lugeda,aga ilma vahemees-puugita,kes hirmsasti tahab "tõlgendada" sinu raha oma tasku!
Mul 12. jaanuar 2018 13:52
naine semmis teisega siis ütlesin ,et saate ise oma paugu ja ma peagi midagi tegema . Aasta hiljem mõlemal õnnetused lähedastega .
Väga ohtlik 12. jaanuar 2018 13:44
See teema on väga ohtlik.Parem mitte puutuda teemat oma mõttes ja mitte anda raha sellele,kes tahab sind lollilõksu püüda.
eskulaap 12. jaanuar 2018 12:11
Tänapäeval söödetakse nn nõidade kultuuri ajakirjanduses TVs ette, hiljuti Maalehes oli art Reimo Lilienthalist, lisaks pikk Mangi horoskoop, ja kanal 12 saated Jututoas. Mida või keda uskuda?
tv vaataja 12. jaanuar 2018 12:34
Keda uskuda? Iseennast ja mitte kulutada raha paberkandja peal, kui seal reklaamitakse asju, mis ei huvita.
aga 13. jaanuar 2018 15:58
kas siis peab niiväga midagi uskuma?Kui te vaatate multifilmi,miks te siis uskumisest ei räägi.Ka poliitilistes saadetes ei ole rohkem fakte,kui mõnes multifilmis.See kõik on vaid meelelahutus!
tuulik 12. jaanuar 2018 12:11
Kas Orisaare on see koht kus ka Kersti seenel käib, mul on selline tunne et seal on vist see energiasammas. Tuuleparki oleks sinna vaja.
arvamus 12. jaanuar 2018 11:49
Mõnel usutegelasel on keskaja nõidade põletamisest väheks jäänud. Ei saa ju nii olla, et libausklikud paljastatakse, sest teadja näeb teab ja tajub tegelikkust, mitte legende ning muinasjutte...
baptist 12. jaanuar 2018 11:44
tv vaataja 12. jaanuar 2018 11:41
Tänapäeval veel...anna arukest. Proovige too kultuurijuht kiiresti välja vahetada sellsie vastu,kes ikka kultuurist ka midagi jagab. Eesti kultuuri edendamiseks ei ole vaja selgeltnägijate kummardajat vaid tarka kultuurijuhti kohapeal,kellel katusealuses ei kolise . Kohtumisõhtuid kirjanikega,kunstnikega, artistidega, teadlastega, loominguliste inimestega, keda meie riigis on küll ja küll.
Orissaarest 12. jaanuar 2018 13:51
See teie poolt solvatud kultuurijuht on väga tubli inimene. Teeb oma tööd, pannes sellesse kogu oma hinge ja suure südame. Majas toimub alati midagi. Kohtutakse ka kirjanike ja luuletajatega. Seda enam, et majas on ka raamatukogu oma tegusate töötajatega.
Kes vähegi soovib ja viitsib, osaleb pakutud ettevõtmistes ja ei virise, et midagi ei toimu. Kes olete teie, et selle maja juhataja tööd kritiseerida ja tema 'katusealuse' kohta sõna võtta? Kas olete psühholoog Maria?

12. jaanuar 2018 11:37
milline suurepärane komöödia, lausa Moliere' vääriline1 :DD
Kuupalgaline kultuuritöötaja 12. jaanuar 2018 10:58
Kultuurimaja juhataja saab kuupalka, mis tuleb maksurahast. Selle palga eest jaurab ta selgelnägijate ja needjatega. Kas see on tõesti tema töölepingus ettenähtud ülesannete täitmine?
Mida harivat pakub Orissaare rahvale selgeltnägijatega kohtumine ja nüüd siis needjate kartmine?
jah 12. jaanuar 2018 10:54
Loen ja naeran kõva häälega! Mis te elate seal veel keskajas või et mingit ilmselt vaimupuudega "usuaktivisti" kardate?
irw 12. jaanuar 2018 22:58
Ei, me elame tänapäevas ja usume coca colat ja nutikat!
urr 12. jaanuar 2018 10:53
Isegi seda artiklit ei taha ja ei viitsi lugeda. Mind paneb imestama ja vihastab see fakt, et meie televisioon ja ajakirjandus propageerib sellist p.aska nagu kõik need selgeltnägijad ja ennustajad!:(( Lõpetage ometi ära see lamedus ja harimatus. Kahjuks on alati olnud ja on kergeusklikke ullikesi nii oma mõttemaailmalt kui loogika rakenduse poolest, kes heameelega selliseid asju kuulavad ja vaatavad. Sissetulekuallikas mustlastel ja kõigil teistel sellistel. Inimene tunnetab end ise ja ei lase ennast mõjutada mingitel pahupidi silmadega tegelastel. On inimesi, kes tunnevad loodust ja taimi, oskavad näha ja kuulata inimesi, kuid need inimesed ei topi end selliseid tegevusi tegema - meis endis peab olema nii palju tarkust, et aru saada enda sees olevatest märkidest ja meeleoludest, siis oskame näha ka ümbritsevat!
et siis 12. jaanuar 2018 14:11
sinu arvates usuvabadust ei tohigi olla või?Minu arvates ka.Kui võtta aluseks võrdset kohtlemist,siis ei tohiks ühtegi sentio maksumaksja rahast anda religioosetele sektidele,ega ei tohiks propageerida ega üle kanda ühtegi usutalitust televisioonis ega raadios!
MaaliKaali 14. jaanuar 2018 07:39
Miks sa siis loed ja kommenteerid ka veel?
kolla 12. jaanuar 2018 10:44
Usuvennad ja nõiad tuleks Tehumardil käsitsi kokku lasta,rahvale nalja nabani ja pärast hea näha kelle usk tugevam oli.
haloo 13. jaanuar 2018 16:01
pole kahtlustki,et usuvennad võidavad,sest nende seljataga on vatikan oma maailma suuremate kullavarudega,mis on 3500 aasta jooksul kokku röövitud!Vastaspoolt esindab aga igipõline kirikute saslõkimaterjal!
seitsmenda päeva adventist 12. jaanuar 2018 10:43
Ekstrasensid on langenud inglite teenrid ja ohvrid,aga kristlane ei tohi needa kedagi ja meil endilgi suur probleem,deemonlik glossolaalia ja karismaatiline dzassimuusika stiilis uilgamine trügib võimsasti sisse.
tsensuur on kohatu 12. jaanuar 2018 11:02
saagem üle juba stalinistlikust tsensuurist siin õllis.
pigem 12. jaanuar 2018 17:50
satanistlikust tsensuurist.
kõigepealt 12. jaanuar 2018 10:39
muudetakse vaene Anuke viljatuks , et igasugu lobamokkade meele järele olla.
või 12. jaanuar 2018 10:39
et siis üks muinasjutuvestja ei lubanud teisi muinasjutuvestjaid oma "territooriumile"?No on seal saarel ikka suured probleemid...

Mõtleja 12. jaanuar 2018 10:19
Inimene, kes tahab kaanepildil olla.Alles näidati tema suurt palgepilti telekas,et ta tahab saada Tallinna linnapeaks,EKRE-st viskas vana Helm ta välja,Alati on tal igal pool tekkinud mingi konflikt.Inimene tahab ju ennast" teostada",aga seda alati teiste arvelt.Eks ta ole üks suure suuga , kuid väga ähvardava väljaütlemisega ning käitumisega naine.Usun,et mitte niivõrd needuse kui just skandaali , mille ta võib selgeltnägijate tulekul korraldada, kartusel otsustas kultuurimaja juhataja nii.Need võõrad inimesed ei tea sellist psühhopaati oodata ,aga võib-olla oleks tulnudki ta just nendega kokku lasta?
teine mõtleja 12. jaanuar 2018 10:31
Tasub end eemal hoida nii usufanattidest kui ka selgeltnägijatest!
tavainimene 12. jaanuar 2018 10:17
Igasugustest nõidadest ja ka usuhulludest tasub ennast eemal hoida. Siis on süda rahul. Muidu (usud või ei usu) jääb ikka kripeldama...
Pole ... 12. jaanuar 2018 11:31
..vajadust nõiaga kohtuda,ei tee tema sulle midagi halba.Kuidas ise käitud inimesega,nii tema sinuga.Ei maksa nn.nõidade üle hüsteeritseda.Mis puutub nn.usu hullustega,siis see on kardetav.Osa usulisi lausa püüavad veenda mingisse usku minema,vaatamat,et pole soovi avaldanud.Õnneks nõõd on jäänud uste taga käimine ja eriti tänaval sind ka ei tülitata.See pole õige usklik,kes ähvardab teisi oma needmisega.Õige usklik on vagur ja ei tülita teisi.Inimene,kes soovib jumalat uskuda,see valib ise oma tee.
Kes teil seal kamandab? 12. jaanuar 2018 10:17
Kultuurimaja programmijuhiks ongi ilmselt see fanaatik, kelle ees kultuurimaja juhataja madalam kui muru. Mõelge seal Orissaares, mis jama Teil toimub.
Õnn ja rõõm 12. jaanuar 2018 10:10
Vahel on usuaktividtist kasu ka!
Ha ha ha 12. jaanuar 2018 10:08
Aasta on 2017 ja usutakse nõidasid ja needmist? Tulge ikka mõistusele.
Külaelanik 13. jaanuar 2018 18:10
Mis aastal ma siis uskuda jälle tohin?
Buratino 12. jaanuar 2018 10:05
Kas Lhollidemaala algas suur segadus?
vaat siis 12. jaanuar 2018 09:59
Kui vanasti kutsuti kohtumisõhtutele kirjanikke, näitlejaid, teadlasi, muusikuid, kunstnikke, ajakirjanikke, filmirežissööre, kodu-uurijaid, loodusuurijaid, isegi toitumisspetsialiste, teisi oma ala asjatundjaid, siis nüüd, paraku, on ühiskonnas kõige tähtsamad tegelased need, kes koostavad horoskoope, "näevad selgelt", "juhivad energiaid" - ühesõnaga soolapuhujad. Mu meelest peaks kogukond olema usufanaatikule tänulik, et ajupesuüritus ära jäi. Rahvamaja juhatajalt küsiksin, miks te ei kutsu näiteks Rakett69 inimesi esinema, kui on vaja just telesaate kangelasi kutsuda? Või Klassikatähtede inimesi?
aga 12. jaanuar 2018 14:13
see ju ka meelelahutus,nagu teatergi. või ständ ap komoodia?Milleks selline rassistlik vahetegemine?
xx 12. jaanuar 2018 09:55
mis usutegelane see on, kes lubab teistele needuse peale panna?? puhas nõid ju :D

Tiit 12. jaanuar 2018 09:49
Anti kord sellele hullule järele ja nüüd hakkab kogu aeg ähvardama kui midagi ei meeldi.
Kas ÕL 12. jaanuar 2018 09:37
lubab ainult "nõidu" promoda? Neid kritiseerida täna ei või?
Naerda ju võib, 12. jaanuar 2018 09:36
aga keegi ei taha oma perele needust, isegi siis, kui ei usu sellesse. Ja "nõiad" ise"panevad ja võtavad" neid ju pidevalt. Mis see Mari-Liis siis nüüd äkki nii "huumoriga" seda võtab? Milleks propageerida igal nurgal neid edevaid inimesi?
sellel 12. jaanuar 2018 09:28
inimesel on siis midagi varjata, et ta selgeltnägijaid kartis?
12. jaanuar 2018 09:25
Miks selliseid ähvardajaid "istuma" ei panda, kui meil on õigusriik? Või ei ole: on hoopis usuhullude vabariik!
12. jaanuar 2018 09:25
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Kes.. 12. jaanuar 2018 09:34
.. teisi neab, saab ise kõik kaela. Pole parata, see on looduse seadus. Ja kuna praegusel ajal käib kõik kiiresti, siis pole väga pikalt vaja oodata.
Ja et asi selge oleks, see ei ole ähvardus.
konsa 12. jaanuar 2018 09:24
Kahe tule vahel: usuaktivisti needmisähvarduse tõttu tühistas kultuurimaja juhataja kohtumisõhtu selgeltnägijatega
.-.-.-.-.
eh, üks tüüp on harry potteri raamatuid lugenud ja nüüd siis sajatab needusi.
ei tea mihuke VÕLUKEPP ka oli, kas oli ikka õige
loogiline 12. jaanuar 2018 09:22
etem on valida kesktee kui rahvaga tülli minna
lilleseadele ei pane kahjurputukad needust peale

Lätlane. 12. jaanuar 2018 09:22
Jumala vits on valus ja armastus ääretu.
Mudavaaraode needus 12. jaanuar 2018 09:21
Tuntud politikaan Yana Toom oli oma Süüria visiitidelt toonud kaasa mudavaaraode needuse. See on nakkav nagu klamiidia ja rabab eelkõige kremlimeelset setzkonda. Araabiamaades läheb umbes pool rahvastikust sellest lolliks.
ve 12. jaanuar 2018 09:19
Aga on imelisi inimesi, kellel on siin maailmas tahe ka teistele midagi õpetada ja aidata elada selle universumi seadustega kooskõlas. Tõstke oma vaimse arengu taset, siis teie ellu ei tule neid madala tasemega hirmutajaid. Vaadake tavaellu kui ei usu, juba kõrgema hariduse saanud inimesel tundub tavainimesega suhtlemine mõttetu. Üllatanud- kahjuks tema kõrgteadmised, uhkustunne ,aukraad ja jne. on alamklassist pea jagu kõrgem ja kui puudutad tema teadmisi puudutavat teemat, siis need on pähe raiutud ja kodeeritud nii, et midagi uut ta enam juurde võtta ei suuda. Ja ta kõnnib lihtsalt viisakalt minema. Haridus annab äraelamiseks tõõkoha, tunnustuse jne , mida tuleb iga inna eest kaitsta. Sellepärast võetakse vastu iga seadus, mida lihtrahvale isegi pähe ei tule . Ega me selle saare elu ju ka ei tea. Mida lehes kuvatakse,puudub ju selle inimese jutt ja mis on selle inimese tegelik tahe, äkki temal on oma atusaam ja sellet juttu ei ole . Ei ole kuidagi usaldusväärne kogu see lugu.
kuda see needmine välja näeb? 12. jaanuar 2018 09:17
molot-molot-ma-molotvikokteilitan?
ega ullikesi tea..
Harri Kingo 12. jaanuar 2018 09:16
Ega selle peale muud öelda polegi, kui et nii see usufanaatik kui kultuurimaja juhataja on oma võhikluses samaväärsed. Ning võhiklus on väga halb teejuht, et võtta vastu paljusid inimesi puudutavaid otsuseid.
Kordan, kordan ja kordan oma vana grammofoniplaati: üldhariduslikesse koolidesse tuleb sisse viia religiooniõpetus - TEADMISTE andmine noortele maailmas ja meil enam levinu religioonide kohta. See üldhariduslik õppeaine on noortele hädavajalik. Ehk on meil siis tulevikus vähem pimedaid usklikke ja vähem sama pimedaid ebausklikke. Ja kõigil on veidi valgem olla ja elada.
Vanemaid inimesi nende kaljulindlate veendumuste ja kivistunud dogmadega enam ümber ei muuda. Ja las nad olla. Kuid noor põlvkond on avatud ja teadmistele vastuvõtlik. Ja teadmised on hädavajalikud, sest tõsi on: uinuv mõistus sünnitab koletisi.
Õige!Siis saaks usuõpetajad ära need kõik teised, eriti bioloogia-, keemia- ja füüsikaõpetajad! 12. jaanuar 2018 09:37
Siis saaksime tagasi varasesse keskaega, mis päästaks meie rahva tsivilisatsiooni pahedest. Samuti saaks poisikesed juba varakult kooriproovidest vennaliku seksikogemuse.
sellised teooriad netis 12. jaanuar 2018 09:58
maailm 600a vana religioon tehtud 19saj keskel kõik ürikud ja maalid fabritseeritud
Jumal 12. jaanuar 2018 10:47
Maakera on lapik, ma tegin sellise, et vesi maha ei voolaks. Kuu ja Päikse panin ka seinapääle rippuma, mis ümber maakera tiirutavad.
10:47-LE 12. jaanuar 2018 14:45
pigem 12. jaanuar 2018 17:56
tegeliku elu õpetus ja ühiskonna õpetus,kus kohustuslikuks teemaks on vana testament,koraan,Marxi"Kapital",Hitleri "Minu Võitlus"psühholoogia ja psühhiaatria.Masside juhtimine jne.
Kuuldavasti 12. jaanuar 2018 09:07
pidavat nii olema, kes soovib halba, seda tabab samuti ühel või teisel moel halb. Kes soovib head, selle juurde tuleb ka hea. Igatahes üks tark inimene ütles kord, et needja on kui bensiiniga koos olev inimene kes tantsib lõkke ääres!
Usumees 12. jaanuar 2018 09:12
Ei ole nii! Usumehed saadavad teid kõiki põrgu, kus on teie koht, kes meie ees ei palveta ja kirikumakse ei maksa!
kopikas taskus on kopikas taskus 12. jaanuar 2018 09:02
Olen ateist ja praktik. Minu tegevusvaldkond on majandus ja finants. Lähtun otsustes mõttest põhjus ja tagajärg. Olen lähtekriitiline ja skeptik.
On tragikoomiline tänapäeval kuulata ja vaadata uskude ja uskumuste esindajaid õigustamas teooriaid ja fantaasiaid, millel puudub igasugune tõendipõhi, millel pole tegelikusega midagi pistmist ja mis on äärmisel juhul pseudopsühholoogilist laadi õigustatav., Aga ei.. need aktivistid on enesepetjad ja eskapistid. On jumalused, astraalid, energiad, väljad, paraleelmaailmad, tasandid, vaimud, tondid, needused, pühadused, amuletid ja talismanid. ja nii edasi ja edasi..
Eriti kurb on kui sellised inimesed (kes tihti on ühiskonna hammasrattas puretud) süüdistavad kõike muud kui ennast ebaõnnestumistes. Mees hakkas jooma/läks ära/peksis.. selge, needus! Jäin töökohast ilma/jäin haigeks/maja pöles maha.. selge, kurjad vaimud.
Mõnikord on mul tunne et inimesed ei ole valmis arengus edasi minema ja tajuma maailma nagu ta on ja aktsepteerima reaalset ja materiaalset tehnoühiskonda (tehno ja it), vaid meie loomuses on koopainimese moodi välku karta ja müristamisele jumal taha mõelda.
Qwert 12. jaanuar 2018 09:16
See kultuurimaja juhataja pole vist tudeerinud teaduslikku ateismi, mis nõukogude ajal oli igas kõrgkoolis kohustusliku õppeainena. Mida rohkem on ühiskonnas rumalaid, seda kergem on nendega manipuleerida. Nii ka antud juhtumis. Mitte midagi uut siin päikese all.
loogiline 12. jaanuar 2018 17:58
Kui müristab,siis taevaisa riidleb,et oled pattu teinud ja naabrist kirikupapile vähe pappi andnud!
vastukäik 12. jaanuar 2018 08:59
selgelt nägijad võiks kultuurimaja suhtes ka midagi ette näha
näen 12. jaanuar 2018 10:01

Mort 12. jaanuar 2018 08:57
hmm 12. jaanuar 2018 08:53
Ajakirjanik võiks ikka ennem oma jutu läbi lugeda.
Orissaare kultuurimaja juhataja Anu Viljaste sõnul lubas KOHALIKU USUSEKTI ESINDAJA kultuurimaja töötajatele, nende peredele ja kogu Orissaare rahvale needuse peale panna, kui selgeltnägijate kohtumisõhtu toimuma peaks
Neljapäeva lõpuks oli Anu Viljaste kindlaks teinud, et inimene, kes ähvardas kogu Orissaare rahvale needuse peale panna, on küll kohaliku aleviku elanik, ent EI KUULU ühtegi kohalikku ususekti.
hmm 12. jaanuar 2018 08:50
Täielik tsirkus, aga ega õnneks Orissaare rahvas ka midagi kaotanud, pigem võitis.
Enn 12. jaanuar 2018 08:47
Pada sõimab katelt. Ühed jobud mõlemad.
21.sajand! 12. jaanuar 2018 08:44
SEE ÄHVARDAJA JU ISE KA "SELGELTNÄGIJA", SEEGA SAATANST!!! EGA'S JUMAL LUBA NEEDMISEGA TEGELEDA, SELLEGA TEGELEVAD IKKA AINULT SAATANA-SIGIDIKUD! KAS OLI SIIS KADE EHK? KADEDUS JU KA JUMALALE EI MEELDI---SEEGA IKKA MINGI KURI HÄRJAPÕLVLANE SEE NALJANINAST "NEEDJA" PEAB OLEMA.
Ninakaru 12. jaanuar 2018 08:39
Jaa, see sorts lubas needuse peale panna valju häälega ja otse. Kuid kes teab, kui palju needusi meile pannakse salaja ja keegi ei hoiata meid Käimegi ringi, sada häda kalkala ega aima, et oleme needusega kaetud. Tumedad lood, igatahes!
programm nimega USK 12. jaanuar 2018 09:29
Kui sa ennast kellegi väljaütlemisest (needmisest) ära lased programmeerida,siis oledki neetud. Miks mustlaste ennustused täide lähevad? Sest sa hakkad seda jama uskuma ja käitud vastavalt, seda uskudes.
no selge värk 12. jaanuar 2018 08:28
mingi punt tuleb usukuulutajal leiba käest võtma. oma ja jumala "autoriteeti" peab ju kaitsma. proua Paukson saadab kõigile tähed kaela. aga tore, et juba ka selgeltnägijad teevad mööda rahvamaju tuure. oi koomikuid küll.
Nõiahaamer 12. jaanuar 2018 08:23
Tüüpiline pimeda ebausu maa! Need, kes hakkavad uskuma selgeltnägijaid ja nõidu, kes luulutavad, et nad võivad teha mittemillestki midagi, rikkuda füüsikaseadusi ja elada paralleelmaailmas, peavadki ametkondlikult reageerima ja uskuma, kui neile ähvardatakse sügelised tagumiku peale panna, veel Jumala enda nimel. See on ju igati üle selgeltnägijate posimisest. Huvitav, kas varsti hakatakse ka parlamendi otsuseid langetama selle põhjal, millise erkanna nõiad näivad kõvemad tegijad olevat? Keskaeg oli sellise pimeduse kõrval ikka südapäev.

ann 12. jaanuar 2018 08:10
Nüüd on siis kohaliku elu niiditõmbajad ja lausa otsustajad teada. Rahvale edu nii isiklikus elus kui ka järgmistel valimistel!
See usuaktivist presidendiks 12. jaanuar 2018 08:36
58 12. jaanuar 2018 08:06
tibu 12. jaanuar 2018 07:53
aga selgeltnägijad oleks ju saanud "needuse" sellele usuhullule endale kenasti tagasi pöörata... milleks siis üritust tühistada?
No sellised 12. jaanuar 2018 07:50
ne.edj.ad tõmbavad endale ise nee.duse kaela. Ta on ka sur.elik inimene ja selle kõige eest tuleb ka tal ka vast.sust anda. On ta siis Jum.ala või saa.tana teener. Ükski ei ole nii pü.ha ja pu.has, et kasutada neid õigusi. Kuigi jah, selgeltnägijad võiks sellist nee.djat uurima minna ja selle inimese mu.stad kohad palja.stada, te ei peaks ühe to.la pärast oma üritustest loobuma.
Q 12. jaanuar 2018 07:42
Usuaktivist needis,see on midagi uut.
ab 12. jaanuar 2018 07:41
Tugevatele inimestele reeglina võõrusu jüngrite väljaütlemised ei koti!
nonoh 12. jaanuar 2018 07:18
mis te neist selgeltnägijatest kirute. Kes tõsimeeli usub, las usub. Aga meelelehutust on niigi vähe, võtke siis seda meelelahutusena ja ikkagu nagu väikest peitust Huvitav õhtu oleks olnud.
Taevase isa needus Nastjade kohal 12. jaanuar 2018 07:15
Jumalasulased on ka Pauksoni ja Kuze taadile hirmsat saatust kuulutand. Jehoova tabab nad teolt !
aga aga 12. jaanuar 2018 08:14
ta pidi ju meid kõiki armastama....
Noh näed 12. jaanuar 2018 08:28
mõnesid armastab Jehoowa põrgusse saata.

anu 12. jaanuar 2018 07:13
Aga siis needusepanija polegi usklik, on ka selgeltnägija või mustlasemutt, kes oskab needusi panna, usklikud ju ei oska
No usub, raskelt usub 12. jaanuar 2018 08:35
needussepanemisse vähemalt usub.
Teate mis 12. jaanuar 2018 07:04
tõeline usklik ei pane kellelegi needust peale,see kes oli nii öelda usklik pole mingi usklik,
needused on saatanast.
mh 12. jaanuar 2018 07:02
Üks muinasjutuvestja läks teise peale närvi, mis teha karm konkurents .))
Roman 12. jaanuar 2018 06:29
Selle kohta öeldakse, et selgroogu pole.
kukeseen 12. jaanuar 2018 06:24
kui inimestel on hea elu, stabiilne, kindel, tulevikuvisioonidega siis teda ei heiduta miski. see kõik on tekkinud tänu sellele milles ja kus elame.
eiei 12. jaanuar 2018 06:08
selgeltnägija 12. jaanuar 2018 05:49
Näeb selgelt trükitähti, muu on kõik mustad jõud. Kaob inimene, isegi mitmekesi koos ei näe nad inimese asukohta . Puhas rahva lollitamine.
taarausk 12. jaanuar 2018 07:35
Selgeltnägemine on petturlus ja sellega peab tegelema politsei.
lausa uskumatu 12. jaanuar 2018 04:08
ja see inimene on kultuurimaja juhataja! Kas see artikkel on nali või tõestisündinud lugu.

JUHAN 12. jaanuar 2018 03:10
Needustehirm? Sinna oleks nüüd vaja veel ka ühte agarat mustlasemutti, kes omakorda needuse ning hädadega ähvardades oma jao välja pressiks. Inimesed näivad sealkandis piisavalt ajuvabad olevat.
??? 12. jaanuar 2018 03:05
Kõikumine kahe ebausu, šamaanluse ning marukristluse vahel? Ju siis võiks seal siis vahest ehk islamilegi kohta leiduda? Viljakas pinnas.
Kellelegi 12. jaanuar 2018 01:56
on kasulik viha tekitada,hirm on selle nimi,mida on kasutatud aastasadu,ikka veel on inimesed nii ajuvabad.
69 12. jaanuar 2018 00:24
Väga hea, et petturlust ei edendata.
Koerte maailm 12. jaanuar 2018 08:31
kellel pikemad hambad, selle reviiri pole pole teistel asja.
Johanna 12. jaanuar 2018 00:19
Huvitav, mis needust ta kasutab? Mina kasutan üldiselt Zelmotriaalia koolkonna needusi, kuid vahel ka vanemaid versioone- Akulmartiggia ja Trevoosi koolkonna omi. Aga,kui tahad tõelist häda kellelegi kaela,siis Zelmotriaalia needused on kõige lollikindlamad. Eile panin naabrinaisele kärntõve needuse sellega peale, täna juba käib ja kratsib kärnas tagumikku. Polnud vaja lõugu laksutada ja mu mehega flirtida!
Jah 12. jaanuar 2018 08:32
ja ise kratsid end pärast põrgus terve igaviku!
Raadio Vabandus 12. jaanuar 2018 00:13
Kultuurimaja juhataja oleks pidanud nõudma needust notariaalselt tõestatuna ja kolmes eksemplaris. Siis kui midagi sitasti juhtub, siis saab rahus politsei poole pöörduda ja needja kehvale leivale saata.
Juulius 12. jaanuar 2018 00:04
Alati on olnud selgetnägijaid, nôidu ja muid teadmainimesi. Kuid praegu on viimase viie aastaga neid siginenud nàgu seeni peale vihma. Kindlasti on neist osa tõelised, osa pika raha peale väljas. Ja rahvas usub neid ning tassib oma viimase kopika nende kaukasse. Naabrimees Mardi papa ütles selle peale, et selleks, et needus mõjuks, peab inimene sellesse uskuma. Kui ei usu, siis ei mõju ka. Ja nii lihtne see asi ongi.
Irw 12. jaanuar 2018 00:29
Osad on TÕELISED? Ära söö neid seeni rohkem!:)) Ühtegi TÕELIST pole olemas, pole kunagi olnud ega saagi olema. Samas,šarlatanid on alati olnud,nagu ka pooletoobised,kes neile oma raha annetavad. Kuniks jätkub ullikesi,jätkub ka "nõidu" ja "selgeltnägijaid" ullikeste rõõmuks:)
Neh 11. jaanuar 2018 23:56
Haritud Eesti. Vt ka
#miksvenelasedkeelteiõpi
#miks demokraatiaeitööta.
12. jaanuar 2018 00:17
ma tean eesti keel aga rääkida on parem ikka venekeeles, sama küsimus miks saa ei õppi europa keel, minu kodu keel on venekeel mis siis elan eestis
Andres 12. jaanuar 2018 07:08
RBK `s on "euroopa keel"?
maali 12. jaanuar 2018 07:26
Aga miks elad Eestis ? Kui kodukeel ikka vene siis Moskva rongid sõidavad ! Vene sõdurid ammu Eestis otsa saanud. Mida ootad ? Kolme kohvrit või ?

Jumal 11. jaanuar 2018 23:40
Hannes pani täppi 11. jaanuar 2018 23:08
Ega see usuaktivist juhuslikult polnud mõni sotsiusku Orissaare seeneline? https://www.youtube.com/watch?v=bJx4zchsyCI
Kôik klouinid! Nii ühed, teised kui ka kolmandad. 11. jaanuar 2018 22:54
Enne kui tühistas kohtumisôhtu, oleks pidanud selgeltnägija käest küsima, kas see vastaspool paneb needuse peale vôi mitte. Nii lihtne see ongi. ;)