Eesti uudised

Viie aastaga on türklane siin hästi kohanenud: sööb sealiha ja on eestlastest lummatud

TÜRGI NOORMEES: „Tunnen, et Eesti on minu kodu.“ (38)

Katrin Helend-Aaviku, 11. jaanuar 2018, 21:37
TUNNEB END EESTLASENA: Viis aastat Eestis elanud ja õppinud Berk Vurkir näeb eestlasi kui sõbralikke, täpseid ja õnnelikke inimesi. Sõbralik ja õnnelik oli ta ise juba Eestisse tulles, täpsust on ta siin elades õppinud ja oskab oma aega nüüd nõnda planeerida, et jõuab kohtumistele alati kohale kümme minutit varem. Pildil on Berki selja taga tema lemmikkohvik Kius, kus teda sageli trehvata võib. Tiina Kõrtsini
„Kui ma viis aastat tagasi Eestisse tulin, kartsin kõiki eurooplasi, sest Türgi meedia kujutab Euroopat kui rassistlike kristlaste klubi, kus ei sallita kedagi, kes tuleb idast. Pärast kolm kuud Eestis elamist sain aga aru, et see oli vale – eestlased tundsid siirast huvi selle vastu, miks ma siin olen, mida ma siin teen ja tahtsid mind tundma õppida,“ räägib Türgist pärit 25aastane Berk Vurkir, kes on nüüdseks Eestis elanud ja õppinud viis aastat. Selle aja jooksul on ta nii eestistunud, et türklaste seas end enam koduselt ei tunnegi.

Kohtun Berkiga tema lemmikpaigas Nõmme kohvik-restoranis Kius.Teades türklaste ajamõõdet, mis võib kokkulepitud kellaaja venitada sujuvalt ja iseenesestmõistetavalt kuni paar tundi hilisemaks, ei muretse ma väga, kui mõni minut hiljem kohale jõuan. Aga Berk on juba kohal. Mul jääb vaid tõdeda, et viis aastat Eestis elamist võib türgi inimese ära kodustada küll.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

24. jaanuar 2018, 14:40
Euroopa jätkab võitlust terroristliku radikaliseerumisega
9. september 2017, 00:05
Multikulti ja konservatiivsus EKRE moodi: islamimaa aser seisab eestluse eest

38 KOMMENTAARI

v
vana 14. jaanuar 2018, 11:47
Mina arvan kodu on seal kuss sa sundisid! Aga elada iga inimene ise valib! See ongi vabadus! Kui inimene on korralik miks mitte!
p
Pole mõtet 13. jaanuar 2018, 16:26
ilkuda inimeste üle, kui nad õpivad ära meie keele ja elavad normaalse inimese kombel. Kõik me, eestlased, oleme ammu juba segatud rahvus ja päris huvitav oleks teada, kelle geene me kõige enam kanname. Seepärast, ärgem kiuselgem üksikute inimestega, vaid kaitskem end a-ru-tu-te otsuste eest.
Loe kõiki (38)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee