Eesti uudised

Esimene ja ainus pääsuke: miks loobus üks Tallinna eliitkool vastuvõtukatsetest esimesse klassi (13)

LISA KOMMENTAAR

MartU 12. jaanuar 2018 08:25
Väga kahetsusväärne on see, kuidas Eesti peavoolumeedia käsitleb GAG-i reklaamihõngulist väidet, et esimes(t)esse klassi(desse) ei korraldata enam eelkatseid. Asi selles, et seal oligi seni vaid üks selline klass, sest GAG on piirkonna kool, mis peab vastu võtma kõik oma piirkonna kooliastujad. Nüüd aga loobub sellest lisaklassist, ilmselt võimetuse tõttu seda opereerida. Neli kesklinna (eliit)kooli jäävad ülelinnalisteks ning seepärast jätkavad nad katsetega, kui linna haridusamet ei leia teist lahendust. Soovitan vaadata haridusameti juhi Andres Pajula intervjuud Tallinna TV-s. Ükski peavoolumeedia väljaanded ei palunud temalt vähimatki seletust, ehkki just haridusametist sõltub esimesse klassi vastuvõtu korraldus.. http://tallinnatv.eu/uudised/uudised/16009-2018-...
... 12. jaanuar 2018 07:44
testid näitavad vanemate tööd ja hoolivust. Nad on palju vaeva näinud, et lapsed treenida katseteks.
Kellel kodus selle trenniga ei tegelda, ei saa testidest läbi.
Testitud lapsed on tõenäoliselt koolis need, kes käituvad paremini kui isetekkelised klassid, edukad, sest vanematepoolne trenn peab jätkuma, nad ei saa olla ainult arvutisõltlased,
Aga ega neist sellepärast paremaid inimesi ei tule, paljud jäävad ikkagi tuupuriteks ja saavad tulevikus diplomi. Aga kas ka oma suundumuse.
Kuid millestki on nad siiski arengus ilma jäänud - lapsepõlve vabadusest, mitmete huvide erinevate tekkimise vabadusesest.
Usun, et koolil on kerge testitud õpilastega.
kass 11. jaanuar 2018 21:47
Jes 11. jaanuar 2018 21:35
Oleks hea, kui selverist saaks mõistust osta.
Mati 11. jaanuar 2018 20:47
Miks peaks Agurit vihkama? Inimesed ei vihka ju loomaaias karu või ahvi.
Arvan 11. jaanuar 2018 19:57
Kõik on võrdsed, sugu ja rassi pole vaja. Kõik lapsed on sama targad, vahe tekib hiljem :D 11. jaanuar 2018 19:46
Samuti nagu täiskasvanute puhul on ka laste vahel suur vaimsete võimete erinevus. Seda teab iga psühholoogia tänapäeva seisukohtadega kokkupuutunu.
on 11. jaanuar 2018 20:17
ka füüsiliste võimete erinevus ja kui peavad testi tegema, siis tulevane olümpiavõitja ei pääse kooli, kas nii???Pole vaja neid teste , las laps läheb kooli, õpib tähed selgeks ja lugemise ja kirjutamise ja arvutamise- selle jaoks ju kool on.
20:17, 11. jaan 2018 11. jaanuar 2018 21:09
Üsna seosusetut juttu räägid. Käbi kännust kaugele ei kuku ja võid oma kognitiivsed võimed testidega ise ära mõõta :D Tulemus ei pruugi meeldida.
AK ETV 21.00 täna lahkab teemat ja koolijuhid ei kipu muutma teste. Tugevate koolide juhid teavad mida räägivad.
vanem 12. jaanuar 2018 10:48
Kuidas mõõdad lapse intelligentsi ja võimekust? Lõigates ära võrdsed võimalused kõigil koolis avaneda? Teadupärast küpsevad ja omandavad lapsed eriaegadel asju (individuaalne areng, eriti poisid arenevad kohati hiljem, see ei tähenda, et need kes hiljem arenevad kuidagi rumalamad oleks varem küpsenuist). Kui laps oleks oskustelt 5- klassiks sellest lapsest ees, kes esimesse klassi minnes testiga koheselt läbi sai, siis see tühine test esimesse klassi minnes näitab vaid seda oskust ja hetke teadmisi, mis parasjagu survena omandatud on, mitte aga lapse võimekust ja arengut, mida suuteline aastatega omandama ja kui edukalt õppima. Õpivõimekus võib kasvada ja langeda, see tähendab ka seda, et see laps kes testiga sisse sai, ei pruugi võrreldes mitte sissesaanuga läbi aastate õpitulemused paremad olla.
Kukupai 11. jaanuar 2018 19:08
Kõik lehed on täna seda uudist täis, aga kusagil ei öelda, et mismoodi siis GAG hakkab lapsi vastu võtma? Ei ole ju võimalik, et kõik soovijad mahuvad - või siis tõesti mahuvad, sest neil nüüd ju 6 paralleeli. Variant on ka, et Agur teeb igaks juhuks reklaami, sest võibolla ei tulegi piisavalt soovijaid? Ikka jääb küsimus - kui soovijaid tuleb rohkem kui on I klassis kohti, kes siis kooli asemel teeb selle valiku. Artiklist loen välja, et linnavalitsus teeb. Vaatame huviga.
To Kukupai 11. jaanuar 2018 21:38
Paljudes koolides tuleb soovijaid rohkem kui kohti on, ega see kool ainus pole kes kõiki vastu võtta ei saa. Uus ja suurem algkool ka neil.

Suurte bosside d urakast lapsed ei 11. jaanuar 2018 18:57
pääse muidu löögile.