5 kommentaari

I
Ille  /   01:01, 15. jaan 2018
On olemas väga andekaid lapsi, kellest mõned on juba 4-ja aastaselt targemad kui mõned teised. Neil hakkab ju tunnis igav ja nad ei õpi midagi juurde kui peavad nõrgematega koos õppima. See pole õiglane.
K
Koolikoht  /   15:22, 12. jaan 2018
on Tallinnas igale lapsele katseteta tagatud. Niisiis pole katsete vastastel ainustki progressiivset argumenti. Pane oma laps kodukoha kooli ning kiibitse vähem. Nii lihtne see ongi.
I
Inimesed ei ole ühesugused(proletariaat ja intelligents). Lapsed ei ole ühesuguse õppimisvõimega. Edukamad on edukamatega koos edukamad.  /   14:17, 12. jaan 2018
Kui 19. sajandil kehtestati paljudes Euroopa riikides üldine koolikohustus, märkasid pedagoogid peagi, et sama vanusega laste õppimisvõime võib olla väga erinev. Tekkis vajadus meetodi järele, mille abil teha varakult ja kerge vaevaga kindlaks lapsed, kes vajavad eriõpet, sest nende vaimsed võimed ei ole tavakoolis õppimiseks piisavad. Prantsusmaal tehti sellise meetodi väljatöötamine ülesandeks Alfred Binet’le, kes koos Théophile Simoniga pakkus 1905. aastal välja intelligentsusskaala, mis on paljude tänapäevaste intelli gentsus testide aluseks (vt ka pt „Mis on intelligentsus” ja „Laste intellektuaalne areng”).
G
GAGi vilistlane  /   10:53, 12. jaan 2018
Või last traumeerib tähtede ja numbrite tundmaõppimine? Mis "valed väärtused" need küll sellised on huvitav? Äkki on valed väärtused hoopis nendel vanematel kes ei viitsi oma last arendada ja temaga grammigi tegeleda? Aga alati on mugav "drillimise" loosungi taha pugeda.
Ô
Ôige otsus  /   10:12, 12. jaan 2018
Aastaid praktiseeritud katsete süsteem on tegelikult vastuolus seadusega. Kõik lapsed on teatud vanusest alates koolikohuslased ja seega riigikoolidesse katsetega selekteerimine on ebaõige. Erakool tehku, mis tahab. Ja üleüldse, olukord, kus esimesse klassi astuvad lapsed peavad põhimõtteliselt valdama esimese klassi programmi, pole normaalne. Millega siis esimeses klassis tegeletakse, kui kõik lapsed on juba ära drillitud? Katsed sellises vanuses on traumeeriv kogemus ja süstib põhjendamatult valesid väärtusi. Ega 5-6aastane laps, keda hakatakse ahvi kombel drillima pole ise sellisest tsirkusest motiveeritud. Vanemate ego nõuab neid katseid ning vajadust kuuluda "eriliste" klassi.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis