Eesti uudised

Üks viimaseid kantse langes: sigade Aafrika katk jõudis Harku valda (11)

Ohtuleht.ee, 11. jaanuar 2018 18:45
Kütitud metssigaFoto: Teet Malsroos
Sigade Aafrika katku viirus leiti Õhtulehele teadaolevalt esmakordselt Harku vallast. Seega on katkust puutumata veel vaid Hiiumaa.

Viirusekandjaks osutus üks sel pühapäeval kütitud metsseapõrsas. "Tõepoolest tuvastati ühel Harku vallas kütitud metsseal sigade Aafrika katk," kinnitas Õhtulehele veterinaar- ja toiduameti pressiesindaja Martin Altraja.

"Oleme üks viimaseid, kes selle jama kaela sai," ütles Vääna jahiseltsi juhataja Hillar Kukk Õhtulehele. "Me oleme viimane vald Harjumaal. Seni oleme puhtalt pääsenud, aga seekord oli üks põrsas nakatunud."

Kukk selgitas, et kõikidest kütitud ja surnuna leitud sigadest on jahimehed kohustatud võtma vereproovi ja toimetama selle veterinaarametisse, kus seda analüüsitakse.

Inimestele sigade Aafrika katk ohtu ei kujuta, küll aga nakatuvad väga kergesti kodusead ja minisead.

"Kui oled kogemata otseselt kokku puutunud surnud metsseaga, siis lihtsaimaks desinfitseerimisvahendiks võib kasutada tavalise kloori sisaldava pesuvalgendi 2,5-protsendilist lahust," soovitab Kukk. "Riiete puhul sobib viiruse eemaldamiseks pesemine pesumasinas või nende hoidmine saunalaval 100-kraadises kuumuses."

Kukk lisas, et kui käite tihti metsas ja plaanite seejärel minna külla, kus peetakse sigu, siis kindlasti tuleks end enne desinfitseerida või riided vahetada.

Vaata taudileidude kaarti siin.

Samal teemal

13.05.2019
Ebainimlikult koheldud töötaja: tegin tihti 16 tundi päevas tööd, aga sain nelja kuu eest palka 60 eurot
29.01.2019
Taani alustas piirile Saksamaaga kaitsetara ehitamist
03.09.2018
The Guardian: Eesti seafarmereid hirmutab Hiinast tulev tappev seakatk
11.07.2017
Saaremaa seafarmis tuvastati sigade Aafrika katk

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee