Maailm

POOLA UURIMISKOMISJON: presidendilennukis toimus kolm plahvatust (49)

Aadu Hiietamm, 11. jaanuar 2018 17:30
TÕEOTSINGUD: 10. aprillil 2010 kukkus Venemaal Smolenski lähedal alla Poola presidendilennuk Tu-154M. Hukkusid kõik 96 lennukis olnud inimest. Poola uurimiskomisjon väitis kolmapäeval, et lennuki pardal toimus vähemalt kolm plahvatust. Venemaa eitab pommiversiooni.Foto: Reuters/Scanpix

10. aprillil 2010. aastal kukkus Poola presidendi lennuk Tu-154M maandumisel Venemaal Smolenski lähedal Severnõi lennuväljale alla. Selles olnud president Lech Kaczynski ja veel 95 inimest hukkusid.  Nüüd teatas uurimist jätkav Poola komisjon, et lennukis oli enne allakukkumist vähemalt kolm plahvatust.  

 Nii Vene kui ka Poola uurijad jõudsid lennuõnnetuse põhjuste uurimisel järeldusele, et selle põhjustas piloodi eksimus. Täpsemalt riskis piloot Arkadiusz Protasiuk põhjendamatult, kui otsustas lennuki sobimatutes ilmaoludes Smolenski lähedal Severnõi lennuväljal maandada. Väidetavalt läks piloot riskile sellepärast, et ei tahtnud president Lech Kaczynskit pahandada.

 2015. aasta sügisel tuli Poolas võimule Õiguse ja Õigluse Partei (PiS), mida juhib hukkunud presidendi kaksikvend Jaroslaw Kaczynski. Viimane on olnud kogu aeg seda meelt, et lennuki hukutas pommiplahvatus või Vene lennujuhtide sabotaaž. Seetõttu alustas Poola prokuratuur 2016. aasta algul uut uurimist, mis kestab tänaseni.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.03.2018
VIDEOD | PUTIN NÄITAS UUSI TUUMARAKETTE: tehnoloogiline mahajäämus võib maksta meile iseseisvuse
10.08.2017
EKSPERDID: Poola presidendi allakukkunud lennukil on lõhkeaine jälgi
27.07.2017
SMOLENSKI KATASTROOF: Poola prokuratuur kutsus Donald Tuski ülekuulamisele
02.06.2017
Lennuõnnetuses hukkunud Lech Kaczyński kirstus on ka teiste hukkunute säilmeid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee