2
fotot
Kuvatõmmis Tarvastu valla Facebooki grupist (Kuvatõmmis: Facebook)

Viljandi maakonna Tarvastu valla Facebooki grupis levib teade, et politsei püüab aegunud tervisetõendiga autojuhte, et neile trahvi teha. Postituses väidetakse, et riik ei teavita inimesi tervisetõendi aegumisest. Õhtuleht tuletab meelde, kuidas enda tervisetõendi kehtivust kontrollida.

Kui tervisetõend on kehtetu, on kehtetu ka juhiluba. Tegelikult on juhiloa ja tervisetõendi kehtivuse kontrollimiseks mitmeid võimalusi. Kui tahad teada saada, kas su juhiluba on hetkel kehtiv, on kõige hõlpsam minna Maanteeameti e-teeninduse lehele, sisestada sinna küsitud andmed ning süsteem ütleb hetkega, kas juhiluba on kehtiv või mitte. Kui juhiluba koos dokumendinumbriga kohe käepärast pole, siis piisab ka sellest, kui lehele sisestada enda nimi ja isikukood, juhilubade kehtivus või mittekehtivus selgub.

Teine võimalus on Maanteeameti e-teenindusse sisse logida ning klikata seal jaotisele "Minu tervisetõendi andmed". Seepeale avaneb kastike, kus on täpselt kirjas tervisetõendi kehtvuse tähtaeg. Samalt lehelt saab jaotise Kiirvalikud -> Minu dokumendid alt kontrollida ka juhilubade kehtivuskuupäeva lõppu.

Tõele ei vasta ka see, nagu ei saadaks riik tervisetõendi kehtivuse lõppemise kohta teateid. Portaalis eesti.ee saab enda eesti.ee lõpulise emaili suunata enda tavameilile ning seeläbi saab ka tervisetõendi kehtivuse lõppemise kohta kuu aega varem teate.

Jaga artiklit

61 kommentaari

N
Nimm  /   05:23, 17. jaan 2018
See näitabki, kui haige Eesti riik on! Normaalne oleks inimesi teavitada, et luba on kehtetu ja anda aega asi korda ajada. Alles siis trahvi teha, kui pole korda aetud. Mitte, et olukorda pahatahtlikult ära kasutada ja riigi rahakotti kohe täitma hakata!
E
eesmärk ju ainult trahvi teha  /   15:46, 15. jaan 2018
e-riik, politsei peaks teadma ise ja ilmselt teadsidki ja just sellepärast trajve lahmama kukkusid. Arvatavasti paljud trahvimaksjad hiljem kontrollides said aru, et maksid asjatult, sest tervoisetõend tegelikult olemas

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis