Krimi

 Politsei hoiatab liba-lihamüüja eest!  (5)

Toimetas Silja Ratt, 11. jaanuar 2018 11:50
LihaFoto: Aldo Luud
Ida-Harju politseijaoskond hoiatab inimesi liba-lihamüüja eest. Jaoskond kirjutab enda Facebooki lehel, et Lasnamäe piirkonnast on neile laekunud teateid lihamüüjatest, kes nõuavad ettemaksu, kuid kaupa kohale ei toimetagi.

"Palume inimestel mitte kaotada valvsust ega usaldada võõraid, pealtnäha usaldusväärseid inimesi, kes pakuvad Teile ettemaksu nõudmisel soodsalt põllumajandussaadusi (mune, liha, kartulit vmt). Lasnamäe piirkonnast on politseile laekunud teateid, kus selliselt tellitud saadused on jäänud saamata. Lubaja kaob ettemaksuks saadud rahaga ega vaevugi kaupa tooma. Hiljem ei osata aga kelleltki enam raha tagasi nõuda," seisab postituses.

"Kuldreegel selliste pettuste vältimiseks: maksa alles siis, kui tellitud kaup on Sulle kohale toodud. Küsi julgelt müüja isikut tõendavat dokumenti, kui tekib kahtlus ja võõrast oma töökoharuumides liikumas nähes teavita sellest kindlasti oma vahetut juhti või turvalisust tagavat töötajat. Asutustel ja ettevõtetel palume turvalisuse tagamiseks mitte lubada oma ruumidesse inimesi, kes ei ole sinna õigustatud sisenema. Nii tagate ettevõtte ja töötajate vara kaitse," kirjutab politseijaoskond.