15 kommentaari

M
Mina ainult  /   14:03, 15. jaan 2018
ümbrikupalga eest läbirääkimisi alustangi. Muidu tööle ei hakka. Nii nagu tööandjad väitsid, et "ukse taga on tööliste järjekorrad", vastan samaga: "ümbrikupalkade maksjaid on piisavalt".
M
m  /   11:04, 15. jaan 2018
kui riik teeb selgeks füüsiliselt, et pead ümbrikupalka võtma, siis pead ju võtma!!!
A
arvestus  /   10:08, 12. jaan 2018
2018 kehtima hakanud maksupoliitika ju soosib seda, et osa palka tehtaks mustalt
Ja ehituse riigihangetega on nii, et hankes osaleva ehitusettevõtte palgal on ainult projektijuht ja see saabki ametlikku palka. Erinevad töölõigud ehitusel tellitakse alltööna teistelt ehitusfirmadelt ja pole kellegi asi, mitu meest tööd teeb või kas palk maksudega või ilma või renditööjõuna EU-st (Poolast) ukraina ehitajana
A
argipäev  /   16:32, 11. jaan 2018
Paljud on sundseisus: kui ümbrikus ei taha, siis ei saa midagi. Aga arved vajavad maksmist ja kõht küsib oma. Teatada kuhugi sellisest tööandjast? Selle teatamisega muutud lindpriiks, keegi sind siis enam tööle ei võta. Valikuks jääb siis emigreerumine või viimaste sentide eest jupp nööri...
N
Naeru koht  /   14:44, 11. jaan 2018
Nii jäävad edaspidi riigihangetel kõrvale ehitusettevõtted, kes ei suuda tõendada, et makstav palk on vähemalt 70% sektori keskmisest, näidates head eeskuju ka eraettevõtjatele.
Eraettevõtjat ei huvita, kui palju ja kuidas ehitusele palgatud ehitusettevõtja oma töötajale palka maksab. Tellijat huvitab ehituse/rajatise kogumaksumus, kvaliteet ja valmimistähtaeg. Ja ka riigisektorit ei huvita see. Miks muidu soositakse alampakkumisi ja hanked võidavad riigile sadades tuhandetes makseid võlgu olevad ettevõtted.
N
Naine  /   14:41, 11. jaan 2018
Räägin ausalt ei valeta. Eile sain palgale lisaks ümbrikuga ning see jäävatki kestma.
E
ehitaja  /   12:20, 11. jaan 2018
Kuidas maksta näiteks kagu-Eestis sektori keskmisest üle, kui tellijad on siin kordades vaesemad ja veeretatakse iga senti, et objekt valmis saaks. Maksuametnik esindab taaskord äärmist võhiklikkust ja ametnikule omast lapsemeelsust.
S
sama  /   14:29, 11. jaan 2018
lugu Lõuna-Eestis. Tellija tellib miinimum maksumusega. Sellest hinnast ei ole võimalik keskmist töötasu maksta. Ettevõtja võiks ju tellimusest loobuda ja saata töölised palgata puhkusele, kuid maksud (miin sots maks) ja TLS paneb kohustuse töötajale tööga kindlustamiseks. Ettevõtja ainuke päästetee on perioodiliselt töötajad lahti lasta ja tööle tagasi võtta. Maksuamet võiks teha ERMi ehitusest põhjaliku analüüsi. Saab ehk selgeks, kui paljudele alltöövõtjatele ja tarnijatele jäeti lihtsalt töö ja kauba eest maksmata. Alles siis võiksid hakata normaalsest palgast jahuma.
K
Kui  /   16:29, 11. jaan 2018
probleemid on isegi suurte riigiettevõtete ehitustel, kuidas siis peaksid toime tulema väikeettevõtjad?Ehitused jm . sellised ettevõtted ,mille kuludes on suur palga ja tööjõumaksude osakaal, maksavad vähemalt 50% riigimaksudeks,kuna tööjõumaksud maksustatakse omakorda käibemaksuga.
Ü
Ümbrikupalk  /   12:06, 11. jaan 2018
Mis see on? Seda on hakatud defineerima kui töötasu väljamakset, millelt on maksud tasumata. Raamatupidajana on tulnud sageli anda raha ünbrikutes. Muidugi on lisatud ka väljatrükk arvestusega ja kinnipeetud maksudega. Kui see väljatrükk peaks jääma ekslikult lisamata, kas saadud raha muutub automaatselt mustaks rahaks? Kuidas saab töötaja vastutada selle eest,et tasult on kõik maksud arvestatud ja tasutud maksuametile? Kas tal on võimalik iga kuu kontrollida Maksuametile tema eest tasutud maksuarvestusi?Enne tuleks leida nendele küsimestele vastused ja alles siis panna töötaja vastutama.
J
juga  /   11:29, 11. jaan 2018
Paljudel inimestel on kaelas kohtutäiturid. Neil ei olegi võimalik ausalt tööle minna. Meie riigis teevad täiturid inimese pangakontoga omal äranägemisel, mis pähe tuleb. Ja teine asi on see, et kui minnagi kuhugi tööle ning siis tulevad kohe tööandjale täiturite nõuded, sind lihtsalt ei soovitagi tööle.
N
Neh  /   11:11, 11. jaan 2018
Aga millal me lõpuks 25 aastat kestnud miltonfriedmanliku majanduspoliitika kahtluse alla paneme. Välisettevõtete tulumaksuvabastus, erastamine, eurole ülemineks, meeletu majanduslik ja sotsiaalne kahju ja kõik mis me saime on HKScan ja hala et me saame 27dal iseseisvusaastal liiga palju palka.
L
L  /   09:07, 11. jaan 2018
Laske inimestel elada
T
tuvi  /   00:32, 11. jaan 2018
ümbrikud olid,..on,..ja jäävad
Ü
ümbrikupalkade võidukäik ja mega eelarveaugud  /   22:49, 10. jaan 2018
Punavalitsuse rumal maksupoliitika on viinud maksumoraali täiesti alla.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis