14 kommentaari

Ö
Öelge  /   07:59, 12. jaan 2018
üks hea põhjus, miks me igapäev seda neetud vene tääki nägema peame?
Q
Qwert  /   11:51, 11. jaan 2018
"... las meil olla ajaloole eri vaated ja riiklikust suunamisest vaba mõttelend – see teebki maailma huvitavaks ja värviliseks." - Täitsa nõus sellega, sest, kes minevikku ei mäleta elab tulevikuta.
K
Kui minevikku ei mäletagi põhjalikult, siis, meil on veel palju neidki kes...  /   15:06, 11. jaan 2018
selles aktiivselt kaasalöönud ja ka kaasajas karjääri teinud. Pigem lõhutakse kiiresti rahvaalgatuslikud sambakesed, näiteks Lihulas oli lausa möll, kuigi pronksöö oli hoiatav meeldetuletus minevikust, et nii need asjad ei käi ka Eestis, kui vabas riigis.
O
olen  /   11:02, 11. jaan 2018
kindel , et kõik, mis on pärit vene ajast ja vähegi punane, tuleb halastamatult põhjani ära hävitada. Seda oleks pidanud ammu tegema. Kes on selle vastu, on tõesti pole õige eestlane!!
K
kas  /   12:41, 11. jaan 2018
Kas lauluväljak ka, kus lauldi propagandalaule?
J
ja veel...  /   10:26, 11. jaan 2018
...vedage sinna ka "Pronkssõdur" mis samuti on eestilase poolt loodud ja iseeneset kunstiliselt ilus monument. Aga pange okastraat ka vahele, et "õnnetoojad" end halvasti ei tunneks.,sest venelaste meelest tõid nemad siia õnne ja õitsengu. "Mis kuradi ohvrid siis ja veel mingi mälestusmärk neile!" .
R
rax  /   10:22, 11. jaan 2018
Seal käiakse piknikku pidamas...!? Õõvastav on lugeda tädi üllitist. Punavõimu poolt hävitatud ja rüvetatud kalmistul käiakse koeri pissitamas pidu panemas.
E
ei ole nõus.....  /   10:06, 11. jaan 2018
...kas seal all olevad sõjasüütajate ohvrid (mõlema kuritegeliku režiimi poolt vägisi mobiliseeritud) on autori meelest ainult sülitamiseks. Ehk proua teab kuidas selle memoriaali ehitamisel käituti sealt leitud luudega,muide ka eestlaste säilmetega? Nagu proua märkis,on see nõukogude vägivaldse okupatsioonirežiimi mälestusmärk ja kuidas seesama režiim käitus meie Vabadussõja mälestusmärkide ja ka kalmistutega--kopp tööle ja kividki veeti teede täiteks või pilluti mööda maad laiali,luudest hoolimata. On vastik lugeda sellist punajura.
T
tibu  /   09:59, 11. jaan 2018
aga võiks ju teha rahva küsitluse..aga nii, et küsitletakse ainult põliselanikke...
V
Vastupidi!  /   09:59, 11. jaan 2018
Kõik punaste okupantide sümbolid tuleb buldooseriga kokku lükata! Barbaarsus? Hoopis barbarite võidumonumendid on barbaarsuse reklaam!
K
Kultuurikatla korstna puhul  /   06:57, 11. jaan 2018
on ju näha, et ehitist ei pea lammutama, see tuleks vaid võrguga ümbritseda, et inimesi ei tabaks ebameeldivused langeva puru tõttu.
Maailmas on ju palju hinnatud varemeid, näiteks Colosseum Roomas, mis on kaitse all ja mida turistid käivad vaatamas. Meil võib selliseks kujuneda V. I. Lenini nimeline kultuuri- ja spordihall.
M
Meie maksurahad järke kõrvale..  /   06:45, 11. jaan 2018
Öööö--kk! Punane agentuura koos oma monstrumitega olgu enese finantseerida...!
N
nõus  /   19:12, 10. jaan 2018
Nõus!
.
....  /   18:22, 10. jaan 2018
õnneks ei suudetud läbi suruda selle memoriaali laiendust, kus kommud soovisid näha räiget punapropagandat, mida aga memoriaali autorid kuidagi teha ei soovinud. Rääkige toonaste tippskulptoritega, kuulete, kuidas autorid selle kõigega vaeva nägid... Kahjuks on asjaosalised ise juba kadunukesed. Monumentalistikas on see aga tõepoolest korralik töö ja seda annab normaalselt sündsaks sättida. Autoriga igati nõus, eriti selle jubeduse osas, mis hirmsa raha eest vägisi kesklinna pandi ja mis tuleks oluliselt odavam, kui see plats taas siledaks tehtaks... Vabadussõja mälestuseks taastati E.Kuusiku memoriaal Kaitseväe kalmistul.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis