Maailm

VIDEO | Politseinik lohistab ebaõigluse vastu protestinud õpetaja minema (9)

Toimetas Greete Kõrvits, 10. jaanuar 2018 17:16
Kuvatõmmis videost.Foto: KATC / Youtube
Ühe Louisiana osariigi kooli koosolek muutus ootamatult väga konfliktseks. Üks õpetaja otsustas kolleegide eest seista, kuid see ei meeldinud juhtkonnale, kes kõrvaldas tülika naise politsei abiga, vahendab kohalik telejaam KATC.

Tüli sai alguse palgaküsimusest. „Et üks juhtival kohal olev inimene saab praegu mingi palgatõusu, ma tunnen, et see on kõrvakiil kõigile õpetajatele, söökla töötajatele, tugitöötajatele,“ ütleb õpetaja. Videolt on näha, kuidas kooli varahoidja silmnähtavalt ärritub.

Kohalviibijate pahameeleks kuulutab kooli nõukogu president, et naine käitus ebakorrektselt ning ta tuleb ruumist eemaldada. „Vabandage, kas seismine on keelatud?“ küsib õpetaja. „Sir, ärge üldse...“ teatab ta tema juurde tulnud politseinikule pahaselt, kuid lahkub siis vabatahtlikult. Koridoris surub teda välja juhatav politseinik naise ootamatult põlvili, et tal käed raudu panna.

„Mida te teete?! Te surusite mu just põrandale!“ karjub ehmunud õpetaja. „Pidage kinni! Ma olen teist ju palju väiksem!“ ei jõua ta politseinikuga sammu pidada. Mitu naisele järgnenud inimest salvestavad jõhkra kohtlemise telefonile.

Naine toimetati vanglasse, kuid õnneks ei pidanud ta kongi minema, sest kool otsustas talle süüdistust mitte esitada.