Igor Gräzin (Martin Ahven)

Õigusteadlane ja riigikogu saadik Igor Gräzin arvab, et USA vasakmeedia maalitav portree USA presidendist on ülimalt moonutatud ja Putinile meeldimine ei ole tema agendas kaugeltki esimesel leheküljel.

USA veebiportaal The Daily Beast kirjutas, et riikliku julgeolekunõukogu vanemametnik pakkus Donald Trumpi presidendiks olemise ametiaja esimestel päevadel võimalust tõmmata osa USA vägesid Euroopa Liidu idaosast tagasi. Nõunik soovitas seda teha Vene presidendi Vladimir Putini rõõmustamiseks.

Igor Gräzin ütles Õhtulehele, et selle rumala idee autor on madala staatusega ja üldsõjalise pildi osas asjatundmatu.

„Natsi-Saksamaa armee staabiülemat Wilhelm Keitelil oli hüüdnimi – „lakeitel“ vihjega sellele, et ta käitus Hitleri suhtes nagu lakei, toapoiss, kes staabijuhtimise ja strateegilise planeerimise asemel püüdis vaid ära mõistatada Hitleri soove. Mille tulemusena Keitel lõpuks võitjate poolt üles poodigi. Aga ta kinnitab juba Napoléoni poolt märgatud asjaolu: sõjaväele omane vertikaalne distsipliin, toimimise teatav automatism sünnitavad alati teatava hulga ohvitsere, kes püüavad sooritada „tiibhaaret“ ülemjuhataja juurde – kas loomulikust pugejalikkusest, lollist entusiasmist, karjääri himust vms. Profisõjaväelased võivad kinnitada, et kõige hullemad „lakeitelid“ on tsivilistid, kes põevad ühte või teist laadi alaväärsuskompleksi,“ sõnas Gräzin.

„Antud juhus on selle patoloogia klassikaline näide – rumala idee autor on madala staatusega ja üldsõjalise pildi osas asjatundmatu. Motiiv: teenida kannuseid ekslikult oletades, et ajakirjanduses esitatavad Trumpi „vaated“ ongi ka tegelikult see, mida Trump mõtleb,“ selgitas ta.

„Iga tervemõistusega lehelugeja aga teab ju, et USA vasakmeedia portree USA presidendist on pehmelt üteldes ülimalt moonutatud ja Putinile meeldimine ei ole tema agendas kaugeltki esimesel leheküljel... arvan, et ka viimasel leheküljel mitte. Ja tegelikult on see hea uudis –  nii nagu igal lõhkepeal on kümneid mehhanisme, et ta ei plahvataks ja igal külmutusklapil kaitsmed, et tema mootor läbi ei põleks, nii toimis USA administratiivne süsteem ka nüüd: ühe vastutustundetu entusiasti initsiatiiv blokeeriti kohe ja võib loota, et ta leiab tulevikus endale mingi vähemohtliku rakenduse mõnes teises kohas,“ võttis riigikogulane oma mõtted kokku.

Jaga artiklit

35 kommentaari

I
idealist  /   18:13, 11. jaan 2018
Huvitav mõte Gräsini poolt, kui kaitse põleb läbi on see kaitsme probl, põhjustaja ei põle ja teda süüdistada on nonsessNOnono. Tegel väga ilus ja sobib täänpää maailma seletama häste.
H
hea, kui  /   09:07, 11. jaan 2018
president ei pea vaevama end 24/7 omaenda tuleviku kindlustamise probleemiga ja kui tal on julgust mitte olla "poliitiliselt korrektne ja lakutud" - siis on tal aega vaadata olukorda "laiemalt"

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis