Lekkiv gaasimahuti vanametalli hunnikusFoto: Kuusakoski
Toimetas Denes Kattago 10. jaanuar 2018 12:32
Tallinnas hakkas esmaspäeval lekkima vanametalli kokkuostu toodud gaasimahuti, ettevõtte teatel pumbati mahuti tühjaks ja pesti puhtaks ning kõrvaldatud on ka metallihunnikusse sattunud vedelik.

Lekkiv gaasimahuti oli peidetud vanametalli konteinerisse metallijäätmete alla, seetõttu jäi ka metallijäätmete vastuvõtmisel märkamata, et mahuti sisaldas gaasi.

Kuusakoski keskkonnaspetsialisti Tanel Tälli sõnul hakkas haisu lekkima jäätmete alla peidetud mahuti tõstmisel laadimismasinaga ning tugeva tuule tõttu levis hais kaugemale ettevõtte territooriumilt.

“Koostöös keskkonnainspektsiooni ja päästeametiga leiti kiiresti lekke allikas, evakueeriti inimesed ning tuvastati gaasi liik,” rääkis Tälli. “Ehkki otsest mürgistusohtu inimeste tervisele ei olnud ning päästeamet sulges lekkiva mahuti, levitas maha valgunud vedelik tugevat haisu veel ka sama päeva õhtul ning samuti järgmisel päeval, 9. jaanuaril.”

Eile, 9. jaanuari hommikul saabusid sündmuskohale ohtlike jäätmete käitleja EcoPro AS töötajad, kes pumpasid vedeliku kinnistesse mahutitesse ja pesid ballooni läbi. Teeninduspunkt oli ohutuse kaalutlustel eile, 9. jaanuril kuni lõunani suletud. Vanametalli hunnikusse sattunud vedelik on praeguseks hetkeks kõrvaldatud ning ohtu inimeste tervisele ja keskkonnale ei ole.