Galeriid

GALERII | Õhtulehe fotograafi töö valiti parimate pressifotode hulka (2)

Ohtuleht.ee, 10. jaanuar 2018, 12:13
Tõrvikurongkäik.Foto: Priit Simson/Delfi
Eesti Pressifotograafide Liidu (EPFL) ja Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) žürii valis ligi 700 foto seast 2017. aasta Aasta Pressifoto ning parima uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto. Üheks väljavalitud tööks osutus ka Õhtulehe fotograafi Stanislav Moškovi  pilt.

Žürii esimees oli Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtede esindajana Ekspressi peatoimetaja Erik Moora. Eestist oli fotosid hindamas fotograaf Egert Kamenik ning Virumaa Teataja peatoimetaja Aarne Mäe. Välismaised žüriiliikmed on seekord Läti fotoajakirjanik Rūta Kalmuka ning Kanada dokumentaalfotograaf ja filmitegija Pascal Dumont.

Kokku laekus konkursile 667 tööd, nendest fototöid oli esitatud 624, pildifaile koos fotoseeriatega oli 699. Fotod kandideerisid neljas erinevas kategoorias.
Osalejaid on tänavu 51.

Kategooriate lõikes võitnud tööde hulgast valis žürii omakorda parima töö, mis pälvis tiitli „Aasta Pressifoto 2017“.

Žürii avalikustas nominendid ja võitjad tehakse teatavaks Pressifoto näituse avamisel.

 Aasta pressifoto 2017 nominendid:

UUDIS:

Tõrvikurongkäik.Foto: Priit Simson/Delfi

Eesti rahvuskonservatiivide Vabariigi sünnipäeva auks korraldatud tõrvikurongkäik kogub üha rohkem rahvast.

Nuga kui asitõend.Foto: Liis Treimann / Postimees

Oktoobrikuu viimasel päev ehmastas tallinlasi kesklinnas noaga ringi liikunud mees. Intsident lõppes politsei sekkumisel mehe maha laskmisega.

Metsa- ja linnaasukate traagiline kohtumine.Foto: Erik Prozes / Postimees
  1. veebruari õhtupoolikul juhtus liiklusõnnetus Tallinnas Lasnamäel Laagna teel, kus sõiduauto põrkas kokku põdraga. Juht sai kergemaid vigastusi, linna eksinud loom hukati.

Valglinnastumisega kaasneb sageli, et metsloomad satuvad linnakeskkonda. Samuti on probleemiks, et Eesti politsei ei tohi teha vigastatud loomadele halastuslasku vaid peavad selleks välja kutsuma sertifikaadiga jahimehe.

 OLEMUS:

Edgar Savisaar koos oma 27000 eurot maksnud bioonilise jalaga.Foto: Rauno Volmar/Delfi ja Eesti Päevaleht LP

Edgar Savisaarele annetuste eest ostetud 27000 eurot maksnud biooniline jalg laeb Hundislmal elutoa nurgas. Sellega kõndimine nõuab harjutamist, aga pole selleks praegu motiivi, teised asjad on tähtsamad, ütles endine Tallinna linnapea intervjuus.

Jaaniussid järvelFoto: Eero Vabamägi/ Postimees

Valgusparved Rummu karjääri läbipaistval järveveel.

Jalutuskäik õhupallisFoto: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja

Kolm kuud Tšehhis Brno tehases valmistatud sinimustvalge õhupall kirjaga Eesti 100 on jõudnud oma kodubaasi, Nurmsis asuvasse lennundusklubisse Keelutsoon. Õhtul, kui see esimest korda õhuga täideti, kontrollis klubi juhataja Jaano Rässa palli ka seestpoolt üle ning liigutas kanga asendit, kus vaja.

SPORT:

Seeria pealkiri: Isa ja tütre kvaliteetaeg.Foto: Madis Veltman/Delfi
Hollandlanna Sanne In ‘t Hof valmistub 1000m stardiks Kiiruisutamise Juunioride Maailmameistrivõistlustel Oulunkyla Sports Parkis, Soomes.Foto: Joosep Martinson - ISU
Pildiseeria: Euroopa Mitmevõistluse Meistrivõistluste Superliiga 2017. Janek Õiglane, Mari Klaup, Markus LeemetFoto: Stanislav Moškov/Õhtuleht

PORTREE:

Kolmekordne looduse ime.Foto: Tairo Lutter/ Postimees

Novembris 2017 sündinud kolmikud Ricardo(vasakult), Michael ja Gabriel.

Pensioniikka jõudnud vennad Tavi (81) ja Valde Nirk (85) on ilmselt Eesti vanimad kinnisvaraarendajad, sukeldudes ärisse 80ndates eluaastates, sest viimane sööti seisev magus maatükk Laagris on neil omast käest võtta.Foto: Andras Kralla/Äripäev

Režisöör Rainer Sarnet oma filmi “November” ühes võttepaigas Kolga mõisas.Foto: Sander Ilvest/Postimees

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee