Foto: TEET MALSROOS
Eesti Ekspress 10. jaanuar 2018 10:59
Toitlustus- ja koristusfirma P. Duss­mann Eesti OÜ koostatakse lasteaedadele rämpsmenüüsid, milles odava suhkru abil püütakse riiklikult nõutud päevast kalorsust täis saada.

Pahameel Saksa kontserni tütarfirma pakutava toidu vastu kohub peaaegu kõigis lasteaedades, kus odavpakkumistega riigihankeid võitev firma tegutseb.

Otepää valla Pühajärve põhikooli lasteaia õpetaja Taivi Rästas loetleb Dussmanni aadressil kaebusi hingetõmbepausita. „Menüüdes on liiga palju suhkrut, menüüd korduvad, kasutatakse poolfabrikaate, nisutooteid on liiga palju,“ laob Rästas ette.

Dussmann toitlustab praegu 14 lasteaeda ja suurem osa nende menüüdest on läbi analüüsimata. 

Refereeritud artikli täisteksti loe Eesti Ekspressist. 

Anna teada, kuidas on lood söögiga sinu lapse lasteaias! Kirjuta artikli kommentaaridesse või online@ohtuleht.ee

Samal teemal

Kommentaarid  (61)

??? 11. jaanuar 2018 23:19
Miks ei ole lasteaial oma kööki ning kokatädi nagu muistegi? Samuti koolidelgi. Kas need polnud mitte meie noored ülipüüdlikud europoliitikud, kes meile "euronormide" sildi all üliranged reeglid ning normid peale surusid, millest paljud põlised euromaad undki polnud näinud. Et olgu seitse kraanikaussi ja miljonilise maksumusega euroköök. Ja nii nagu suretati välja koolide ning lasteaedade omaenda köögid, nii suretati välja ka paljud külade oma kaupiusedki. Kehtestasid ranged seadused, kus olid sees normid, et näiteks põrandaid tuleb pesta ainult KRAANIVEEGA. Nii et need külakauplused, kus toodi seni vesi õuet kaevust, ei tohtinud enam oma kaevuveega põrndaidki pesta. Too kas või linnast kanistriga! Samuti pandi näiteks Tallinnas kinni kiriku juures heategevuslikul alusel tegutseva öömaja köök, kus kaastundlikud kirikumutikesed oma kodustest produktidest seal ööbivatele eluheidikutele õhtuks sooja kartulisuppi keetsid. Et köök ei vastavat ühiskondliku toitlustusasutuse euroköögile kehtestatud normidele! Ja seadust täpselt täitvad linna ametnikud soovitasid mutikestel kas öömajalised üldse söötmata jätta või tellida neile siis toit termostega RESTORANI köögist. Restoranihindadega. Samas oli ametnikele aga kama kaks, milliselt prügimäelt või prügikastist nood kodutud päeval oma kõhu täidavad.
Suhkrust jääb sõltuvusse! R. Lustig on lastearst-sõdur, uurinud teemat kogu oma elu. 11. jaanuar 2018 19:00
Suhkru/fruktoosi/maisisiirupi sõltuvusttekitavuse jm kahjulikkuse kohta vt Robert Lustig materjale:
https://www.youtube.com/watch?v=bDWN5FLgbdI
https://www.youtube.com/watch?v=f_4Q9Iv7_Ao
ja muud.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS