Eesti uudised

Virumaa tahab taastada oma reisilaevaliikluse ja küsib riigilt miljoneid (1)

Toimetas Denes Kattago, 10. jaanuar 2018 08:56
Sillamäe Foto: Heiko Kruusi
Sillamäe sadama turundusjuht Andrei Birov ütles Põhjarannikule, et riigiga kahasse 12 miljonit euro eest reisikai ehitamisest on sadama esindajad Eesti poliitikutega rääkinud juba kolm aastat ning et ilmselt kulub 50 aastat, et see raha tagasi teenida.

Reisilaevaliiklus toimis Sillamäe sadamas 2006. aasta maist 2007. aasta oktoobrini, mil Sillamäe ja Kotka vahel kurseeris reisilaev Vironia. Liini opereerinud Saaremaa Laevakompanii tütarfirma OÜ Narva Line lõpetas reisijate veo, tuues põhjuseks Vene partneritega edutult lõppenud läbirääkimised, kus püüti saavutada õigust sõita Sillamäe ja Kotka vahel otseteed pidi läbi Vene territoriaalvete. Ringiga sõiduga kaasnes kaks lisatundi, mis vähendas reisijate huvi.

Birovi sõnul on nüüdseks mitmete laevaliinide operaatorid soovinud taas avada nii Sillamäe-Kotka kui ka Sillamäe-Peterburi reisilaevaliine. “Kõik muu infrastruktuur on olemas. Ka terminalihoone, mida tuleb vaid remontida ja ilmselt ka laiendada,” sõnas ta. Sillamäe sadama ettepanekut toetab ka linnavalitsus, kes saatis majandus- ja taristuminister Kadri Simsonile ning riigihalduse minister Jaak Aabile kirjad, milles tehakse ettepanek planeerida valitsuses koostamisel olevast Ida-Viru programmist raha Sillamäe reisisadama ehitamiseks.

Samal teemal

26.07.2017
Sillamäe uppumisohus laev ootab päästeinglit
09.01.2017
Tiit Vähi: ma võin öelda, et olen mees, kellel on kõik olemas. Ma olen õnnelik
20.03.2015
Sillamäe volikogu liige: kui tehas plahvataks, häviks pool linna!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee