Kersti Kaljulaid (Aron Urb / VPK)

President Kersti Kaljulaid käis täna Stockholmi keskkonnainstituudi Tallinna keskuse sünnipäeval ja tegi paljude hinnangul oma kõnes peene torke USA president Donald Trumpi pihta.

"Rääkisin täna Stockholmi keskkonnainstituudi Tallinna keskuse 25. tegevusaastat tähistades, et kõik meie otsused, nii Euroopa Liidus kui ka laiemalt on kliima ja kliimamuutuste ning nende leevendamisega seotud. Keegi ei suuda planeeti üksinda päästa, aga just seetõttu arvab mõni osapool vahel, et võib ilma midagi tegemata lihtsalt tasuta kaasa sõita," kirjutab Kaljulaid Facebookis.

"Tänu poliitikategijate ja teadlaste tihedale koostööle on Eesti üsnagi soodsas seisus, sest alati on võimalik otsustamiseks nõu saada. Hoidkem neid häid suhteid!" lisas Kaljulaid.

USA astus Trumpi juhtimisel tagasi Pariisi kliimaleppest, mille eesmärgiks on stabiliseerida kasvuhoonegaaside kogus atmosfääris ja vähendada seeläbi kliimamuutuste katastroofilisi tagajärgi. USA on ainus riik, kes leppes ei osale.

Jaga artiklit

205 kommentaari

A
A.L.  /   17:47, 10. jaan 2018
Kas president teab ka kui suur või oleks õigem öelda väike on eesti roheline jalajälg.Alles kostis suur kiidulaul saastekvootidest saadud kasumist.Ise oleme miniatuursed olendid,aga saastmises maailma tasemel.

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis