Eesti uudised

Kaljulaid tegi Trumpi suunas elegantse torke (201)

Toimetas Annika Erg, 9. jaanuar 2018, 17:06
Kersti Kaljulaid Aron Urb / VPK
President Kersti Kaljulaid käis täna Stockholmi keskkonnainstituudi Tallinna keskuse sünnipäeval ja tegi paljude hinnangul oma kõnes peene torke USA president Donald Trumpi pihta.

"Rääkisin täna Stockholmi keskkonnainstituudi Tallinna keskuse 25. tegevusaastat tähistades, et kõik meie otsused, nii Euroopa Liidus kui ka laiemalt on kliima ja kliimamuutuste ning nende leevendamisega seotud. Keegi ei suuda planeeti üksinda päästa, aga just seetõttu arvab mõni osapool vahel, et võib ilma midagi tegemata lihtsalt tasuta kaasa sõita," kirjutab Kaljulaid Facebookis.

"Tänu poliitikategijate ja teadlaste tihedale koostööle on Eesti üsnagi soodsas seisus, sest alati on võimalik otsustamiseks nõu saada. Hoidkem neid häid suhteid!" lisas Kaljulaid.

USA astus Trumpi juhtimisel tagasi Pariisi kliimaleppest, mille eesmärgiks on stabiliseerida kasvuhoonegaaside kogus atmosfääris ja vähendada seeläbi kliimamuutuste katastroofilisi tagajärgi. USA on ainus riik, kes leppes ei osale.

201 KOMMENTAARI

a
A.L. 10. jaanuar 2018, 17:47
Kas president teab ka kui suur või oleks õigem öelda väike on eesti roheline jalajälg.Alles kostis suur kiidulaul saastekvootidest saadud kasumist.Ise oleme miniatuursed olendid,aga saastmises maailma tasemel.
t
Torge torkeks 10. jaanuar 2018, 09:26
Aga see, juba lapselikuks ja dementseks muutunud vanakese mõistus neid, inimeste endi tekitatud kliimamuutuste põhjusi ei jaga ju mitte üks raaski.
Loe kõiki (201)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee