Foto: Stanislav Moshkov
Ohtuleht.ee 9. jaanuar 2018 16:04
Ühiskonnategelane Sergei Metlev kirjeldab Facebookis, kuidas kaks meest viskasid kodutu trammist välja.  

"Kaks päeva tagasi sõitsin õhtul pilgeni täis trammis koju, kui minu ees prahvatas väga kurb ja ebameeldiv sündmus. Minust veidi kaugemal istus rahulik kodutu, kes veidi lõhnas. Jah, ebameeldiv, ent ma ei teinud sellest karastunud linlasena välja," kirjutab Metlev. 

Ta kirjeldab, kuidas trammi sisenesid kaks meest, kellest üks hakkas koheselt kodutult uurima, kas tal on ikka pilet endale ja kottidele (kotid olid eraldi istme peal) ostetud, miks ta siin haiseb ning millal ta väljub.

"Asi kulmineerus sellega, et mees küsis teda tihedalt ümbritsenud neljalt-viielt reisijalt, kas nad on nõus kodutu väljaviskamisega. Järgmises peatuses viskas isehakanud kontrolör kodutu asjad trammist välja ja juhatas teda jõuga (õnneks keegi viga ei saanud) ühissõidukist välja," kirjutab Metlev ja lisab, et  kõik käis kiirelt ja mehe tegutsemise peale jäi tramm vaikseks.

"Kui politsei tegutseb kellegi kinnipidamisel seaduslikult, siis paljud valmis kohe lärmama ja vahele segama, aga kui jõmm rõhub kedagi, siis suu on vett täis. Trammidega on ikka nii, et kui asi hapu, siis trammijuhil on nupp, millega turvafirmat kutsuda," tuletab ta meelde  ja soovitab inimestel leida endas jõudu, et humaanse ühiskonna nimel vajadusel vahele astuda. "Abstraktne riik, turvafirmad – see on kõik hea. Ent õiglus, headus või nende vastasjõud algavad igaühes meist, ka trammis."

Samal teemal

Kommentaarid  (28)

Kodutule 10. jaanuar 2018 09:23
ei tule öelda, et ta haiseb - talle tuleb selle tagajärjed selgeks teha.
Las kasib end ja siis tulgu tagasi inimeste sekka, nii palju tal ikka aega on, et veidi veega tegeleda.
oot,oot.pea nüüd hoogu! 09:23 10. jaanuar 2018 11:54
kas oled ise kunagi kodutu olnud?
Ei ole,seepärast sa ei adugi,et sel kodutul pole end kuskil pesta.
Pole pesumasinat vannitoas,pole kraani ega tualettruumi-ta on KODUTU.
Ööbimiskoht ehk veidi leevendaks olukorda,kuid sinna miskipärast ei taheta minna ja nii see kodutu võimalusel kasib end kaub.keskuse tualettruumis.
Ka seal ei taha sa teda näha,mis siis teha?
Vastuse saad siis teada kui kuu aega kodutu elu proovid.
me 10. jaanuar 2018 20:45
ei ela kõrbes - vihma-lume-muud vett on meil iga kodutu jaoks enam kui piisavalt
Mees 9. jaanuar 2018 22:42
Aga kui Metlev saab selliselt kodutult ravimiresistentse tuberkuloosi, siis on kindlasti samad kodanikud süüdi, et kodutu trammis haiseb. Kiitus meestele, et haisukoti ühistranspordist välja viskasid. Ka kodutu võib olla puhas, kui ta tahab. Sots majades on pesuvõimalus ja kaltsuka puhtad riided olemas. Aga kodutu ei viitsi olla puhas ja see on haisuterror korralike inimeste vastu.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS