2
fotot
David Bowie (REUTERS)

David Bowie poeg Duncan Jones on asutanud internetis raamatuklubi, kus loetakse tema kuulsa isa lemmikuid.

Legendaarne briti muusik võinuks sel esmaspäeval tähistada 71. sünnipäeva, kui vähk poleks teda 10. jaanuaril 2016 murdnud. 2013. aastal avaldati Bowie kodulehel tema saja lemmikraamatu nimekiri, nende seas näiteks Scott Fitzgeraldi „Suur Gatsby“, Camus' „Võõras“, Nabokovi „Lolita“, Orwelli „1984“, T. S. Elioti „Ahermaa“ ja Don DeLillo „Valge müra“ (lingi täielikule nimekirjale leiad artikli lõpust). 

Režissöörina tuntud Duncan kutsus Twitteris oma isa fänne valima esimeseks raamatuks Peter Ackroydi „Hawksmoori“ (1985, eesti keeles 1998).

„Mu isa oli hundiisuga lugeja. Peter Ackroydi retked Briti ajalukku ja linnadesse olid üks tema suuri armastusi. Minus on järjest tugevamini tõstnud pead kohustus võtta austusavaldusena isale ette seesama kirjandusmaraton,“ kirjutas Duncan ning lisas, et „Hawksmoor“ on väike eelroog enne krehvtisema kraami kallale asumist.

Fännidel on Ackroydi romaani lugemiseks aega 1. veebruarini. Seejärel paljastab Bowie poeg järgmise teose.

DAVID BOWIE 100 LEMMIKRAAMATUT

Jaga artiklit

3 kommentaari

A
Ann Bird  /   20:14, 9. jaan 2018
Vabandused, st raamatukogu poolt laenutavate inglise keelsete raamatute valik suureneks.
A
Ann Bird  /   20:11, 9. jaan 2018
Igavesti tore inglisekeelne nimekiri, mõned üksikud on eestikeelsete tõlkeraamatutena olemas. Aga hakates näiteks TÜ raamatukogust inglise keelseid raamatuid otsima, siis ühelt tuntud autorilt leib keskeltläbi 2-3 inglise keelset raamatut, paljusid autoreid üleüldse pole. Ainus võimalus on e-luger ja kas internetist Paypalliga ülekandeid tehes tellida. Viis aastat tagasi oli e-luger suht haruldane ja arvutiekraanilt lugemine on ikka omamoodi piin. Tore oleks, kui TÜ ingliskeelsete kogus tõuseks. Euroremont inglise keelsete raamatute arvu ei tõsta...

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis