Foto: Tiina Kõrtsini, Martin Ahven
Denes Kattago 9. jaanuar 2018 11:10
Riigikogu ja Antsla vallavolikogu saadik Oudekki Loone on Maarjamäe memoriaali arutelus asunud monumendi kaitsjate poolele. Poliitik leiab, et mälestusmärk tuleks renoveerida ja mitte õhutada pingeid, mis selle objekti lammutamisega võib kaasneda.

„Pronkssõduri teisaldamine tõi kaasa ühe inimese surma, mitmepäevased massirahutused: taasiseseisvumisaja suurima poliitilise kriisi ja pikaaegse rahvussuhete pingestumise. On uskumatu, et keegi tahab sedasama uuesti korrata,“ ütles Loone Õhtulehele.

Maarjamäe memoriaal Foto: Robin Roots

„Pärast 2007. aastat peaks siililegi selge olema, et monumentide hävitamine on barbaarsus, püüd unustada ajalugu, püüd kustutada kõike, mis eelnes kehtivale režiimile. Hämmastaval kombel aga püüavad meie kodukootud natsionaalsalafistid ikka Tallinnas Palmyrat teha,“ on poliitik jahmunud.

„Mis puutub argumenti, et monument tuleb lammutada, sest ta on korrast ära, siis teate, isegi Colosseum on Itaalias teinekord korrast ära, mõnel aastal läheb sinna 25 miljonit eurot, mõnikord ainult 8 miljonit. Aga nii rumalat mõtet, et Colosseumi võiks kulude kokkuhoiuks lihtsalt maha lõhkuda, ei ole küll kellelegi tulnud. Maarjamäe memoriaal, meie maastikuarhitektuuri üks tippteoseid, tuleb kah lihtsalt restaureerida,“ toob ta näiteks Rooma ühe tähtsama vaatamisväärsuse.

Colosseum Roomas Foto: AFP/Scanpix

Samal teemal

Kommentaarid  (120)

mari 10. jaanuar 2018 08:51
No kui seal keegi käinud on, siis peaks teadma, et kogu monumendindus on seal üsna kulunud. Ära restaureerida? Nagu tundub imelik.
ja 10. jaanuar 2018 09:31
palju se memoriaal kultuuriväärtusena külastajaid näeb?
10. jaanuar 2018 18:07
jah tuleks restureerida,olen nöus, aga dynamiidiga!
Maamees. 10. jaanuar 2018 07:44
Tükk aega oli tast vaikus. Päris hea oli kohe. Mõtlesin, et on maha rahunenud ja tagasi tõmbunud. Aga ei. Nii kui uue lolluse välja mõtles nii kohe tähelepanu sai.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS